הג'ודוקא האיראני: "אמרו לי להפסיד בכוונה. לא הגשתי בקשת מקלט"

סעיד מולאי, הג'ודוקא האיראני שערק לגרמניה מיד בתום אליפות העולם בג'ודו, התראיין לרשת הטלוויזיה "איראן אינטרנשיונל" ואמר: "לא הגשתי בקשת מקלט. יש לי כבר שנים ויזה לגרמניה". מולאי הבהיר כי הפסדיו באליפות העולם היו בהוראת יו"ר הוועד האולימפי האיראני

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מולאי (בכחול) באליפות העולם בג'ודו. בעקבות הוראות מיו"ר הוועד האיראני, מולאי הפסיד בכוונה
איתמר קציר

כשהוא יושב בדירה שאינה שלו, במדינה שאינה שלו, סעיד מולאי פתח את הכל. הוא כבר לא מסתתר מאחורי פוסטים באינסטגרם, וכבר לא מפחד מאיראן, המדינה ממנה ברח אחרי אליפות העולם בג׳ודו. בראיון לרשת הטלוויזיה ״איראן אינטרנשיונל״, הגולה מאיראן ופועלת מלונדון, גולל את מה שעבר עליו באליפות העולם האחרונה, בה הפסיד בכוונה בחצי הגמר ובקרב על הארד, כדי להימנע מלעלות על הפודיום עם שגיא מוקי הישראלי. 

"לא הגשתי בקשת מקלט", מצהיר מולאי בריאיון שנערך עם בגרמניה, אך מציין כי יש לו ויזה בגרמניה כבר כמה שנים. עם זאת, הוא מספר בפתיחות על השעות לפני שעלה לחצי הגמר. "אחרי שיחת הטלפון מרזה סלחי אמירי (יו"ר הוועד האולימפי האיראני - א"ק), הפסדתי שני קרבות בכוונה. הם אמרו לי להתחרות בדרך כזו שאיגוד הג'ודו העולמי לא יהווה בעיה". עדיין לא ברור תחת איזה דגל יתחרה מולאי אך דבר אחד ברור לו: "לא משנה תחת איזה דגל אתחרה בעתיד, הלב שלי תמיד יהיה עם אזרחי איראן".

מדבריו של מולאי בראיון עולה כי הוא יתחרה בעתיד תחת דגל הפליטים של הועד האולימפי. מולאי אמנם לא הצהיר במפורש כי הוא יסכים להתחרות מול שגיא מוקי, אך מדבריו ניתן להבין כי בפעם הבאה שתהיה לו הזדמנות לזכות בתואר - הוא לא מתכוון להפסיד בכוונה.

ביום שישי בשעות הערב החלו דיווחים לפיהם מולאי, שנחשב שהיה פייבוריט למדליה באליפות העולם, אך לבסוף לא זכה בכלום, לא חזר לאיראן ובמקום זאת עלה על מטוס לגרמניה. למחרת אישר יו"ר איגוד הג'ודו העולמי, מריוס ויזר כי מולאי טס לגרמניה, וסיפר כי עשה זאת לאחר שפנה לאיגוד הג'ודו בבקשה לעזרה.

כעת, עם הצורה שבה הוא מתבטא, מה שהוא חושף על הוועד האולימפי האיראני והעובדה שאיגוד הג'ודו שואף לשלוח אותו לאולימפיאדה עם משלחת הפליטים, נדמה כי מולאי כבר לא יחזור לאיראן. אם הכל יילך כמתוכנן מבחינת איגוד הג'ודו העולמי, הוא יתחרה באולימפיאדה הקרובה תחת הדגל האולימפי, ולא יהיה מחויב להימנע מלהתחרות מול אף אחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ