וואלטה א'אספניה: בקטע נגד השעון, פרימוז' רוגליץ' ניצח את כולם

אל הקטע העשירי שנערך בצרפת יצא נאירו קינטאנה כשהוא במקום הראשון. בסופו כבר הידרדר עד למרחק שלוש דקות מרוגליץ', שהתקדם במהירות שיא לעבר ניצחון ראשון בגראנד טור

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרימוז' רוגליץ'. 36 קילומטרים של נסיקה למקום הראשון
אמיר ענבר
אמיר ענבר

לפני שנתיים יצא נאירו קינטאנה לקטע ה-21 והאחרון בג'ירו ד'איטליה כשהוא מוביל בדירוג המצטבר. "אני זקוק למירוץ נגד השעון הכי טוב שעשיתי בחיים", אמר הקולומביאני לפני שהתחיל לדווש. כשסיים, גילה שיתרון 53 השניות על טום דומולן טרם הקטע הפך תוך 29 קילומטרים לפיגור של 31 שניות. שם, בדרך בין מונזה למילאנו, הוא איבד את התואר באיטליה. ייתכן שאפקט דומה יהיה ל-36.2 הקילומטרים שעבר היום (שלישי) בין ז'ורנסון לפו.

יש דברים שקינטאנה כבר לא יהפוך אליהם בגיל 29. רוכב טוב נגד השעון, למשל. נקודת התורפה הזו מכה בו שוב ושוב לאורך השנים, עולה לו ביוקר בטור דה פראנס נגד הכריס פרומים של העולם. ולקראת הקטע העשירי בוואלטה א'אספניה היום, המירוץ נגד השעון האישי היחיד במירוץ, לקינטאנה היה ברור שהיא תעלה לו בחולצה האדומה שעליה השתלט שלשום. השאלה היחידה היתה בכמה דקות ושניות יכומת המחיר הנוסף שישלם: הפיגור ממחליפו הוודאי כמוביל החדש, פרימוז' רוגליץ'.

חוקסיאן פרננדס, ראש קבוצת UAE, הגדיר פעם את רוגליץ' "אב הטיפוס של הרכיבה המודרנית, רוכב נגד השעון שמסוגל לטפס היטב". הסלובני עדיין צריך להראות שהוא מסוגל לטפס היטב עד הסוף - בשלהי השבוע השלישי של גראנד טור - אבל נגד השעון אין לו כמעט מתחרים, בטח בוואלטה. רוגליץ' ואחריו קינטאנה היו היום לאחרונים שיוצאים לדרך בקטע, שנערך מעבר לגבול, בצרפת. שתי דקות הפרידו בין זמני היציאה שלהם, אבל חמש דקות הפרידו בין זמני הגעתם לקו הסיום. רוגליץ' היה עד כדי כך יותר טוב, יותר מהיר. ממנו, ומכולם.

את הקטע סיים הסלובני בזמן של 47:05 דקות, מקדים ב-25 שניות את פטריק בווין ומשלים את הטריפל - עכשיו יש לו ניצחונות בקטעים גם בג'ירו, גם בטור וגם בוואלטה, לצד סיכוי טוב לזכות בעוד תריסר ימים בגראנד טור ראשון בקריירה. קינטאנה סיים רק במקום ה-27 בקטע, 3:06 דקות אחרי רוגליץ', וכצפוי איבד לסלובני את ההובלה בוואלטה. תוך 36 קילומטרים, יתרון של שש שניות בדירוג המצטבר הפך לפיגור של שלוש דקות.

עד לסיום הוואלטה נותרו עוד 11 קטעים, והרבה הרים, אבל המשימה של קינטאנה הפכה לקשה במיוחד. בטח כשבסביבה נמצא גם אלחנדרו ואלוורדה, חברו לקבוצת מוביסטאר ויריבו על הובלתה. "נראה בכביש למי יש את הרגליים החזקות ביותר", אומר קינטאנה. אלא שגם הדירוג מדבר: אחרי עשרה קטעים עלה רוגליץ' למקום הראשון כשהרוכב הקרוב ביותר אליו הוא ואלוורדה, מרחק 1:52 דקות. מיגל אנחל לופס בפיגור 2:11 דקות וקינטאנה רביעי, במינוס 3:00 דקות. כשטאדיי פוגאצ'אר החמישי סוגר את את הפער ביניהם לחמש שניות, לקינטאנה אין מרווח נשימה גם מאחור. מה שבכל זאת יש לו זו סיבה אחת לאופטימיות: בוואלטה הזה הוא לא ייתקל עוד במירוץ נגד השעון.

צמרת הקטע העשירי (מירוץ נגד השעון, ז'ורנסון-פאו, 36.2 ק"מ):

1. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, יומבו-ויסמה) 47:05 דקות
2. פטריק בווין (ניו זילנד, CCC טים) + 25 שניות
3. רמי קבאניה (צרפת, דוסוננק-קוויק סטפ) + 27 שניות
4. לוסון קראדוק (ארה"ב, EF אדיוקיישן פרסט) + 48 שניות
5. נלסון אוליביירה (פורטוגל, מוביסטאר) + 62 שניות

צמרת הדירוג המצטבר:

1. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, יומבו-ויסמה) 36:05:29 שעות
2. אלחנדרו ואלוורדה (ספרד, מוביסטאר) + 1:52 דקות
3. מיגל אנחל לופס (קולומביה, אסטנה) + 2:11 דקות
4. נאירו קינטאנה (קולומביה, מוביסטאר) + 3:00 דקות
5. טאדיי פוגאצ'אר (סלובניה, UAE טים) + 3:05 דקות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ