איתמר קציר
איתמר קציר

"זה לא מוח, אלו אינסטינקטים", העידה בלינדה בנצ'יץ' על עצמה לאחר שהדיחה את נאומי אוסקה, אלופת ארה"ב המכהנת, ברבע גמר הטורני. "המשחק שלי מאוד מבוסס על אינסטינקטים".

האינסטינקטים לקחו את המדורגת 13 בעולם לחצי גמר גראנד סלאם ראשון בקריירה, עם ניצחון 6:7, 3:6 על דונה וקיץ' הקרואטית (23). האחרונה היתה ביתרון שבירה במערכה הראשונה והגישה כדי לזכות בה, אך בנצ'יץ' שברה אותה מיד חזרה. בשובר השוויון יצאה עם ידה על העליונה. שתי השחקניות שמרו על ההגשות היטב, אך השווייצית שברה ל-3:4 במערכה השנייה. זה הספיק לה כדי לשמור על היתרון עד לסיום, ולהעפיל לחצי הגמר. אחרי הדחתם של רוג'ר פדרר וסטנילס ואברינקה, לשווייץ אמנם לא יהיה נציג בחצי, אבל תהיה לה נציגה.

בעוד חצי גמר אחד יפגיש בין שתי שחקניות מהעשירייה הראשונה - סרינה וויליאמס (8) ואלינה סביטולינה (5) - בחצי הגמר השני תתמודדנה שתי שחקניות מהעשירייה השנייה: בדיוק כמו בנצ'יץ', גם ביאנקה אנדרסקו (15) הבטיחה לראשונה את מקומה בחצי גמר גראנד סלאם.

עם כל הכבוד לקורי גוף, אנדרסקו הקנדית היא בת העשרה המרשימה ביותר השנה בטניס הנשים. אחרי שבאה משום מקום וזכתה באינדיאן וולס, ובטורניר רוג׳רס קאפ הביתי זכתה רגע לפני אליפות ארצות הברית, כעת עולה בת ה-19 לחצי גמר גראנד סלאם. היא פגשה הלילה את אליס מרטנס הבלגית (26) שכבר הובילה עליה במערכה, רשמה 6:3, 2:6, 3:6 תוך שעתיים, וסידרה לעצמה כרטיס לחצי הגמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ