גולשת הגלים ענת ליליאור הבטיחה מעשית את מקומה בטוקיו 2020

ענף גלישת הגלים, אחד מחמשת הענפים החדשים במשחקים האולימפיים, יציג ככל הנראה גם ספורטאית ישראלית, זאת לאחר שלליאור הבטיחה את מקומה בין שמונה הגדולות באליפות העולם

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת לליאור. אם לא יקרה הבלתי אפשרי, תהיה באולימפיאדה
איתמר קציר
איתמר קציר

אחת המטרות שהציב לעצמו הוועד האולימפי הישראלי היא לשלוח נציג או נציגה באחד מחמשת הענפים החדשים שייכנסו לאולימפיאדת טוקיו 2020. ענף גלישת הגלים סומן כאחת משתי האופציות הבולטות לעשות זאת, יחד עם הטיפוס, והיום (שני) המטרה כנראה הושגה: ענת ליליאור נכנסה לשמונה הגדולות באליפות העולם, נותרה האירופאית הבכירה בתחרות והבטיחה מעשית את מקומה בטוקיו.

ליליאור בת ה-19, ספורטאית מצטיינת בצה"ל, נחשבה מתחילת הקמפיין האולימפי כבעלת פוטנציאל לקבוע את הקריטריון. באליפות העולם שנערכת כעת ביפן, העפילה היום ליליאור לחצי הגמר - שלב שמונה הגדולות. היא אמנם סיימה שלישית במקצה שלה ונשרה לבית הניחומים, אך שם נותרה היחידה מבין האירופאיות שעדיין בתחרות.

אחת הדרכים להעפיל לאולימפיאדה היא לסיים כאירופאית המובילה בעולם, והקריטריון נסגר בחודש מאי. עם זאת, יו"ר איגוד הגלישה יוסי זמיר ציין כי יש סיכוי של "חצי אחוז מתוך מאה" שמישהי תצליח לעקוף אותה בפרק הזמן שנותר, שכן את מירב הניקוד מעניקה אליפות בעולם. באליפות עצמה ליליאור עדיין יכולה להעפיל לגמר דרך בית הניחומים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ