וואלטה א'אספניה: ההרים במדריד קוברים רבים, אבל לא את פרימוז' רוגליץ'

בעוד קינטאנה ופוגאצ'אר קורסים, פרימוז' רוגליץ' שרד ארבעה טיפוסים גדולים כדי להתקרב לזכייה. ולוורדה חזר למקום השני, מרחק 2:50 דקות מהמוביל. סרחיו היגיטה ניצח בקטע ראשון בקריירה

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוגוליץ' (בחולצה האדומה) הקדים את ולוורדה בסנטימטרים כדי לסיים שני בקטע
אמיר ענבר
אמיר ענבר

חזרתו של נאירו קינטאנה למקום השני בדרוג המצטבר אתמול(רביעי) פתחה מחדש את האפשרות של מוביסטאר להתקפה כפולה על מוליך הוואלטה א'אספניה בימים הנותרים במירוץ. בדמיונם, אנשי הקבוצה ודאי ראו את קינטאנה ואלחנדרו ולוורדה מאתגרים לסירוגין את פרימוז' רוגליץ', עד שהסלובני יישבר ויפנה את החולצה האדומה. "מבחינה טקטית, אנחנו במצב המושלם לקראת ההרים", קבע ולוורדה, "המאמצים הללו ישתלמו מתישהו". כנראה שהם כבר לא.

כי כדי שטקטיקה תיושם, נדרשות הרגליים שיעשו זאת. אלו של קינטאנה לא היו שם בשבילו היום (חמישי) – בין אם בגלל המאמץ המפתיע אתמול במישור, ובין אם בגלל אותן סיבות לכך שאיכזב גם בטיפוסים הקודמים. יממה אחרי שטען כי "האפשרות לזכייה בוואלטה נולדה מחדש", היא גססה יחד עמו בארבעת הטיפוסים הגדולים שהרכיבו את הקטע ה-18. ולוורדה שוב נשאר לבד נגד רוגליץ'. ובהצלחה עם כל זה, אלחנדרו.

כי מיום ליום, נראה שלוואלטה הגיע רוגליץ' של הטור דה פראנס ב-2018 – זה שהתעצם עם כל יום שעבר וחגג את המקום הרביעי – ולא זה של הג'ירו ד'איטליה 2019, שנחלש באמצע הדרך והתאכזב מהמקום השלישי. "השבוע השלישי בגראנד טור יוצר בעיות לכולם", אמר ולוורדה בתקווה, "רוגליץ' מתפקד היטב, אבל לפעמים ראינו אותו נסדק בנקודה הזו במירוץ. כולם מדברים עליו כאילו הוא כבר זכה בוואלטה. כל אחד יכול להיסדק בשבוע השלישי. ההרים סביב מדריד קברו רבים".

עבור קבוצת EF, ההרים דווקא היוו תחייה. המירוץ של הקבוצה התפרק יחד עם הסגל שלה כבר בשלהי השבוע הראשון כשאיבדה תוך יממה שלושה רוכבים פצועים, ביניהם ריגוברטו אוראן, המועמד שלה לזכייה. בחולצה האדומה היא כבר לא תיגע, אבל היום זכתה לרגע של תהילה ודריכה על ראש הפודיום. רכיבת סולו אדירה לאורך 52 קילומטרים הקנתה לסרחיו היגיטה בן ה-22 ניצחון ראשון בקריירה בגראנד טור, בהופעתו הראשונה בגראנד טור.

סרחיו היגיטה בן ה-22 חוצה ראשון את קו הסיוםצילום: AFP

לאורך הדרך היו רגעים בהם היה נדמה כי היגיטה לא יהיה הקולומביאני היחיד שיחגוג היום, כשמיגל אנחל לופס ברח לחבורה המובילה, אבל זו הדביקה אותו כעבור כמה קילומטרים. בוואלטה עדיין לא נמצא האיש שיסדוק את רוגליץ', שבסופו של דבר הקדים את ולוורדה בסנטימטרים כדי לסיים שני בקטע ולקבל שש שניות בונוס לעומת ארבע של הספרדי. לופס סיים שתי שניות אחריהם.

שלושה קטעים לסיום חזר ולוורדה למקום השני בדרוג, מרחק 2:50 דקות מהמוביל. קינטאנה איבד 67 שניות וירד למקום השלישי, מרחק 3:31 דקות מהחולצה האדומה. יחד איתו סיים גם טאדיי פוגאצ'אר, שאיבד בכך את המקום הרביעי ואת החולצה הלבנה של הרוכב הצעיר המצטיין ללופס, שסופר 4:17 דקות מרוגליץ'. רוגליץ' עצמו, בשלב הזה, צריך לספור בעיקר את הימים, עד שיגיע למדריד עצמה.

צמרת הקטע ה-18 (קומנידד דה מדריד קולמנאר וייחו-בסריל דה לה סיירה, 177.5 ק"מ):

1. סרחיו היגיטה (קולומביה, EF אדיוקיישן פרסט) 4:33:09 שעות

2. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, יומבו-ויסמה) + 15 שניות

3. אלחנדרו ולוורדה (ספרד, מוביסטאר) + 15 שניות

4. ראפאל מייקה (פולין, בורה-הנסגרוהה) + 15 שניות

5. מיגל אנחל לופס (קולומביה, אסטנה) + 17 שניות

צמרת הדרוג המצטבר:

1. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, יומבו-ויסמה) 71:16:54 שעות

2. אלחנדרו ולוורדה (ספרד, מוביסטאר) + 2:50 דקות

3. נאירו קינטאנה (קולומביה, מוביסטאר) + 3:31 דקות

4. מיגל אנחל לופס (קולומביה, אסטנה) + 4:17 דקות

5. טאדיי פוגאצ'אר (סלובניה, UAE טים) + 4:49 דקות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ