וואלטה א'אספניה: הספורטיביות הפסידה, אך הניצחון מתקרב

אחרי ששרד התרסקות, בריחה של יריביו הגדולים בעיתוי מכוער ורוחות, יגיע פרימוז' רוגליץ' ליום המכריע עם יתרון של 2:47 דקות. רמי קבאניה ניצח בקטע ה-19

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרימוז' רוגליץ' חוצה את קו הסיום, היום. ממשיך להוביל
אמיר ענבר
אמיר ענבר

אחרי שנכווה שלשום במה שאמור היה להיות קטע פשוט יחסית, שאננות לא עומדת להיות חלק מהלקסיקון של פרימוז' רוגליץ' בשארית הוואלטה א'אספניה השנה. "כל יום חשוב, אבל ביום רביעי למדנו לקח", אמר רוגליץ' לקראת הקטע ה-19 היום (שישי), "הוא שוב יתנהל בשיא המהירות". לדאבונו, שיא המהירות בדבוקה היום נראה אחרי דווקא שהתרסק.

כ-60 קילומטרים לסיום, היה מוביל הוואלטה בין חבורת רוכבים שפגשו את הכביש באופן אינטימי מדי. מאותו רגע, כשהם מניחים בצד מונחים כמו ספורטיביות, הגבירו רוכבי מוביסטאר קצב בניסיון להשאיר את רוגליץ' מאחור. אלחנדרו ולוורדה, נאירו קינטאנה ושות' פתחו פער של כדקה מהמוביל הרודף אחריהם נואשות, ורק אחרי כעשרה קילומטרים הורידו קצב. רוגליץ' הצטרף אליהם מחדש, ובהמשך נאלץ להיאבק שוב על שימור יתרונו אל מול ניסיונותיהם העקרים של יריביו לנצל את הרוח כדי לפתוח ממנו פער ולהוציא רווח כלשהו מהקטע הזה.

לרמי קבאניה לא היו בעיות שכאלו. יומיים אחרי שעזר לפיליפ ז'ילבר, חברו לקבוצת דוסוננק-קוויק סטפ, לנצח בקטע ה-17, היום הזה כבר היה שייך כולו לרוכב הצרפתי. 25 קילומטרים לסיום הקטע הוא ברח לקבוצת הבריחה ופתח יתרון שהגיע ליותר מדקה. הרודפים אחריו סגרו ממנו את הפער בקילומטרים האחרונים, אך לא מנעו מקבאניה בן ה-24 ניצחון ראשון בקטע של גראנד טור, והגדול בקריירה שלו עד כה.

שניות ספורות אחריו הגיעו לקו הסיום שאר הרוכבים המובילים, ביניהם ולוורדה, שאחרי כל זה הצליח לקזז בסך הכל שלוש שניות מיתרונו של רוגליץ'. אל היום התחרותי האחרון בוואלטה, לחמשת ההרים שיכריעו את זהות המנצח, ייקח הסלובני פער בריא של 2:47 דקות, ועוד כמה תובנות על כך שבגראנד טור שום דבר איננו מובטח מראש.

צמרת הקטע ה-19 (אבילה-טולדו, 165.2 ק"מ):

1. רמי קבאניה (צרפת, דוסוננק-קוויק סטפ) 3:43:34 שעות
2. סם בנט (אירלנד, בורה-הנסגרוהה) + 5 שניות
3. זדנק שטיבר (צ'כיה, דוסוננק-קוויק סטפ) + 5 שניות
4. פיליפ ז'ילבר (בלגיה, דוסוננק-קוויק סטפ) + 5 שניות
5. אלחנדרו ולוורדה (ספרד, מוביסטאר) + 5 שניות

צמרת הדרוג המצטבר:

1. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, יומבו-ויסמה) 75:00:36 שעות
2. אלחנדרו ולוורדה (ספרד, מוביסטאר) + 2:47 דקות
3. נאירו קינטאנה (קולומביה, מוביסטאר) + 3:31 דקות
4. מיגל אנחל לופס (קולומביה, אסטנה) + 4:17 דקות
5. טאדיי פוגאצ'אר (סלובניה, UAE טים) + 4:49 דקות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ