וואלטה א'אספניה: ביום הגדול של רוגליץ', סלובני אחר האפיל עליו

רוגליץ' עבר בשלום את הקטע התחרותי האחרון והבטיח את זכייתו בגראנד טור ראשון בקריירה. פריצת סולו לאורך 39 קילומטרים הקנתה לפוגאצ'אר ניצחון בקטע שלישי במירוץ, מקום על הפודיום ואת החולצה הלבנה

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחרי הכישלון בג'ירו, רוגוליץ' זוכה לראשונה בגראנד טור
אמיר ענבר
אמיר ענבר

כשפרימוז' רוגליץ' בחן בקיץ את האכזבה שחווה העונה בג'ירו ד'איטליה, הוא השתדל למצוא את הצד החיובי. "למדתי הרבה בג'ירו, וכך גם הקבוצה", אמר רוכב יומבו-ויסמה, שהיחלשותו בשלבים המאוחרים של המירוץ מנעה ממנו זכייה, "אני חושב שהיינו זקוקים לניסיון הזה למען העתיד. אנחנו צריכים לנתח את זה וללמוד מהטעויות". ההליך הזה, מסתבר, ארך רק שלושה חודשים.

מחר (ראשון) יושלם הוואלטה א'אספניה ה-74 בהיסטוריה, כשהדבוקה תתגלגל במדריד. בתוכה, בחולצה האדומה, ידווש רוגליץ' אל קו הסיום, אל ניצחונו הראשון בוואלטה, אל ניצחונו הראשון בגראנד טור. זה יהיה היום הגדול בקריירה של הסלובני בן ה-29, שאת זכייתו הבטיח מעשית הערב (שבת) בקטע ה-20 במירוץ; קטע שבו, למרבה ההפתעה, הוא אפילו לא היה הרוכב הסלובני הבולט.

39 קילומטרים לסיום הקטע היום, ביצע טאדיי פואגצ'אר את המהלך שלו וברח ליריביו. אולי הוא פנטז על מהפך דרמטי שיקנה לו את החולצה האדומה של רוגליץ', שדורג כמעט חמש דקות לפניו. לבטח כיוון למטרות הגיוניות יותר - החולצה הלבנה של הרוכב הצעיר המצטיין, המקום על הפודיום והניצחון בקטע. ושבוע לפני יום הולדתו ה-21, הוא מצא את שלושתם. פוגאצ'אר ניצח בקטע ועקף את נאירו קינטאנה ומיגל אנחל לופס כדי לתפוס את המקום השלישי בדרוג המצטבר, כשמלופס הוא לוקח גם את החולצה הלבנה. בשנה בה אגן ברנאל זכה בטור דה פראנס, וביום בו מת'יו ואן דר פול זכה בטור הבריטי, עוד רוכב צעיר בישר לעולם על הגעתו.

אירועי הקטע ה-19 אתמול - בריחתם של יריביו במוביסטאר כשרוגליץ' התרסק - הותירו משקעים בדבוקה. לופס, שנפל גם הוא באותו אירוע, יצא בהתקפה חריפה על מוביסטאר ("אלו תמיד אותם אנשים טיפשים שעושים זאת") לפני שהתנצל. גם במוביסטאר התנצלו. יחד עם ההתנצלות, נדמה שיצא מהם גם האוויר. בקטע התחרותי האחרון במירוץ, שכלל טיפוס אחר טיפוס, לא נראה היה כי מישהו – מלבד פוגאצ'אר – מאמין בסיכוי לסגור את הפער מרוגליץ'. אסטנה ניסתה להקשות, לופס תקף ואלחנדרו ולוורדה סיים שני בקטע כדי לקזז כמה שניות מיתרונו של הסלובני, אבל בשום שלב הוא לא נראה כמי שעומד לאבד את זה. את מה שלא הצליח רוגליץ' לעשות בג'ירו, עשה עד הסוף בוואלטה.

טאדיי פואגצ'אר עם החולצה הלבנה של הרוכב הצעיר המצטייןצילום: AFP

צמרת הקטע ה-20 (ארנאס דה סן פדרו-פלטפורמה דה חרדוס, 190.4 ק"מ):

1. טאדיי פוגאצ'אר (סלובניה, UAE טים) 5:16:40 שעות

2. אלחנדרו ולוורדה (ספרד, מוביסטאר) + 1:32 דקות

3. ראפאל מייקה (פולין, בורה-הנסגרוהה) + 1:32 דקות

4. הרמן פרנשטיינר (אוסטריה, בחריין-מרידה) + 1:32 דקות

5. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, יומבו-ויסמה) + 1:41 דקות

צמרת הדרוג המצטבר:

1. פרימוז' רוגליץ' (סלובניה, יומבו-ויסמה) 80:18:54 שעות

2. אלחנדרו ולוורדה (ספרד, מוביסטאר) + 2:33 דקות

3. טאדיי פוגאצ'אר (סלובניה, UAE טים) + 2:55 דקות

4. נאירו קינטאנה (קולומביה, מוביסטאר) + 3:46 דקות

5. מיגל אנחל לופס (קולומביה, אסטנה) + 4:48 דקות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ