איתמר קציר
איתמר קציר

לינוי אשרם ממשיכה למצב את עצמה כאחת המתעמלות הטובות בעולם. הערב (שלישי) באליפות העולם בהתעמלות אמנותית זכתה אשרם בת ה-20 בשתי מדליות - אחת מכסף במכשיר החישוק, ואחת מארד בכדור. ניקול זליקמן הישראלית סיימה רביעית בחישוק, ושביעית בכדור.

על תרגיל החישוק קיבלה אשרם ציון של 23.4 נקודות, שמיקם אותה באופן זמני במקום הראשון, לפני דינה אברינה הרוסייה, הפייבוריטית לזכות בזהב בכל המכשירים באליפות. אלא שאחרי שאשרם עלתה אחרונה למזרן יקטרינה סלזנבה הרוסייה שהשיגה 23.5 נקודות והוכתרה לאלופת העולם, ואשרם נותרה שנייה.

בהמשך התחרתה אשרם גם בגמר הכדור, וזכתה בו לראשונה בקריירה במדליה בתחרות גדולה. הישראלית ששמטה במוקדמות את הכדור וקיבלה ציון נמוך בסטנדרטים שלה (21.25) ביצעה הפעם תרגיל טוב בהרבה. היא זכתה ל-22.4 נקודות, מה שהעלה אותה לזמן קצר אל ראש הפודיום. כשנותרו רק שתי מתעמלות בתחרות ידעה אשרם שהבטיחה מדליה, אך המתעמלות האחרונות היו ארינה ודינה אברינה, האחיות התאומות שנחשבות לטובות בעולם. ארינה עלתה קודם וקיבלה 23.05 נקודות, ואילו אחותה דינה עלתה מיד אחריה ועם תרגיל מושלם קיבלה ציון של 23.5. אשרם יצאה עם הארד.

לינוי אשרם, עם מדליית הכסף. לא מחמיצה הזדמנות לעמוד על הפודיוםצילום: עמית שיסל

בסך הכל סופרת אשרם חמש מדליות במכשירים בודדים באליפויות העולם - היא זכתה במדליית הארד בתרגיל הסרט בפזארו ב-2017, ובשנה שעברה בסופיה זכתה בכסף בחישוק, ושוב בארד בסרט. למעשה, זכתה אשרם במדליות בכל אחת מאליפויות העולם שהתקיימו בין אולימפיאדת ריו לזו שתהיה בטוקיו בעוד פחות משנה. אשרם גם מחזיקה בשתי מדליות בקרב-רב - ארד ב-2017, כסף ב-2018 - המקצוע הנחשב ביותר, המשקלל את כל המכשירים יחדיו והיחיד שנכלל באולימפיאדה. גמר הקרב-רב השנה יתקיים בהמשך השבוע, ואשרם תתחרה גם במכשירי הסרט והאלות. 

בגמרים הערב השתתפה גם גם ניקול זליקמן, שקיבלה 21.45 נקודות על הביצוע שלה עם החישוק, פחות טוב מהציון שלה מהמוקדמות. זליקמן נדחקה למקום הרביעי ומחוץ לפודיום על ידי סלזנבה שעלתה אחרונה, ובכדור סיימה במקום השביעי עם 21.45 נקודות גם כן. המטרה המרכזית שלה באליפות העולם היא להתברג בין 16 הראשונות בעולם בקרב-רב, כדי לקבוע את הקריטריון האולימפי לטוקיו. 

ניקול זליקמן, אתמול במוקדמות הכדורצילום: עמית שיסל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ