אליפות העולם בהתעמלות אמנותית | מניה בטוחה לאולימפיאדה: לינוי אשרם זכתה במדליית ארד בקרב רב

שלושה תרגילים מצוינים באלות, בכדור ובחישוק, ותרגיל פחות טוב בסרט, הספיקו לספורטאית הבכירה של ישראל לזכות במדליה העולמית השלישית ברציפות שלה בתחרות היחידה שמופיעה באולימפיאדה. זו המדליה השישית של אשרם באליפות, היא וניקול זליקמן שסיימה 11 הבטיחו את מקומן בטוקיו

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לינוי אשרם עם המדליה, היום. זכתה בשש כאלו באליפות העולם בבאקו
איתמר קציר

גם ביום פחות טוב שלה, גם כשהיא מפילה את המכשירים בשני תרגילים, גם כשכל הלחץ עליה - לינוי אשרם הוכיחה הערב (שישי) בפעם המי יודע כמה שהיא אחת משלוש המתעמלות הגדולות בעולם. בפעם השלישית ברציפות, המתעמלת האמנותית הבכירה של ישראל עולה על הפודיום בתחרות הקרב רב באליפות העולם, והפעם יוצאת עם מדליית הארד. עצם התחושה שהיתה יכולה לעשות יותר, בטח לאור העובדה שזכתה עד עתה בשלוש מדליות כסף אישיות ואחת מארד, מעידה עד כמה ענקית היא.

יחד עם ניקול זליקמן, שקבעה גם היא הערב את הקריטריון האולימפי לטוקיו וסיימה במקום ה-11 בקרב רב, ויחד עם מדליית הכסף הנבחרתית אתמול בשקלול התחרות האישית, נבחרת ישראל ממצבת את עצמה כאחת החזקות בעולם, שנייה רק לרוסיה - האלופה התמידית. גם הפעם התמקמו שתי רוסיות על הפודיום - דינה אברינה סיימה כצפוי במקום הראשון, ארינה אברינה במקום השני.

אשרם פתחה את היום עם תרגיל אלות כמעט מושלם, שהעניק לה ציון של 23.5 - חצי נקודה יותר מדינה אברינה שגם כן פתחה עם מכשיר זה. אלא שכבר בתרגיל הבא אברינה עברה אותה - אשרם השמיטה את הסרט, קיבלה ציון 21.05, ומנגד אברינה קיבלה ציון של 21.65. מיד לאחר מכן, בתרגיל החישוק שנחשב חזק אצל אשרם, ביצעה הישראלית שתי טעויות נוספות, קיבלה ציון נמוך בקנה המידה שלה עם 22.05, ואברינה הגדילה את הפער עם 23.8 בתרגיל מדהים. תרגיל כדור מצוין של אשרם, שהעניק לה 23.1, שמר אותה במקום השני. היא סיימה את התחרות עם 89.7, כשדינה אברינה שבמקום הראשון מסיימת עם 91.4.

אלא שהאחרונה להתחרות היתה ארינה אברינה, אחותה התאומה של דינה. לאורך כל התחרות היתה ממוקמת שלישית, אחרי אחותה התאומה דינה ולינוי אשרם, אבל תרגיל האלות - בו דרגת הקושי תמיד גבוהה ועל כן הציונים גבוהים - היה האחרון שלה.

בתרגיל האחרון של האליפות היא סיפקה עוד ביצוע מעולה, קיבלה ציון מדהים של 24.05, עקפה את אשרם, וסיימה במקום השני. מיד לאחר מכן התחבקו שתי התאומות הזהות - אלו שסיימו במקום הראשון והשני - כשהן דומעות. אגב, עבור דינה היתה זו הזכייה השלישית ברציפות בתואר אלופת העולם, והיא החמישית בלבד בהיסטוריה שעושה זאת בקרב רב.

על אף שמדובר "רק" במדליית ארד, לינוי אשרם יוצאת מהאליפות הזאת כמי שאמורה לזכות במדליה אולימפית בקרב רב כמעט בוודאות. עצם העובדה שקיבלה ציונים כל כך גבוהים גם כשהפילה מכשירים, ושזכתה בכל שש המדליות האפשריות שניצבו בפניה באליפות, מדברת בעד עצמה. 

גם ניקול זליקמן יכולה להיות מרוצה. זה אמנם לא היה היום הכי טוב שלה, ובכל זאת היא סיימה במקום ה-11, שאומר מבחינתה דבר אחד: את הקריטריון האולימפי לטוקיו - שהיה להיכנס ל-16 הגדולות באליפות העולם - היא קבעה. זליקמן התקשתה בכדור, בחישוק, ובסרט, וביצעה טעות גסה בכל אחד מהמכשירים הללו, אך במכשיר האלות - האחרון שלה - השיגה ציון טוב של 21.75, והבטיחה לעצמה את הקריטריון. החיבוק המאושר שחלקו היא ואשרם אחרי שסיימה להתחרות סיפר את כל הסיפור. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ