יש גבול גם לכאבים: הקרב הגדול ב-UFC הופסק תוך 15 שניות, בגלל אצבע בעין. צפו

ג'רמי סטיבנס בילה חודש וחצי מחייו כדי להתרגל לאוויר הדליל של מקסיקו לקראת הקרב מול יאיר רודריגז ב-UFC מקסיקו סיטי. אצבע אחת שנשלחה לעינו הספיקה כדי להרוס את האירוע המרכזי ■ וגם: תיקו נדיר בין חתול ללוחם בלתי מנוצח

מייקי דגן
מייקי דגן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'רמי סטיבנס נפגע בעינו, מול יאיר רודריגז
מייקי דגן
מייקי דגן

1. UFC מקסיקו סיטי שנערך בעיר דלילת החמצן סיפק אנטי קליימקס רציני: בקרב הראשי פגש ג'רמי סטיבנס האמריקאי את יאיר רודריגז, הווירטואוזי המקומי (הכינוי הפנתר בהחלט הולם אותו), הזכור לטובה מהניצחון על הזומבי הקוריאני במרפק שהגיע מכיוון הרצפה בשנייה האחרונה, אל תשאלו איך, פשוט תסתכלו.

הקרב ה-45 בקריירה של סטיבנס, המדורג 8 במשקל נוצה, שני בהיסטוריה של ה-UFC במספר הנוק-דאונס. רודריגז בן ה-26, צעיר מסטיבנס בשבע שנים, ומדורג 7, עלה כמועמד לניצחון בעיני המהמרים.  

הסיום היה בלתי צפוי לחלוטין, אצבע של רודריגז פגעה בעין של סטיבנס מיד בתחילת הקרב, והוא הופסק לאחר 15 שניות, כאשר סטיבנס לא הצליח לפתוח את העין לאחר חמש דקות של הפוגה. הקהל זרק חפצים לזירה, רודריגז לא ידע מה לעשות עם עצמו, קילל, קפץ על הגדר ובסוף התנצל בפני הקהל וכמובן הזמין את סטיבנס, שבילה חודש וחצי מחייו במקסיקו כדי להסתגל לגובה, לקרב חוזר.

2. מוקדם יותר הוצג בפנינו עוד דגסטני בסגנון חביב נורמגמדוב, הפעם במשקל זבוב, אסקר אסקרוב, שניסה לחבל בקאמבק של ברנדון מורנו, אחד הפנומנים המקסיקאים המעניינים ב-UFC. אסקרוב הצליח לגרור את הקרב בעיקר לקרקע אבל מורנו החתולי הצליח כל פעם לחזור לרגליים, אבל מבין השניים דווקא מורנו נראה חסר אוויר. למרות זאת הוא הצליח בסיבוב השלישי להיות זה שבוחר ללכת לקרקע וכמעט לחנוק את אסקרוב הבלתי מנוצח. התוצאה: תיקו נדיר בהחלטה חצויה. אסקרוב עדיין בלתי מנוצח.

3. אלקסה גראסו המקומית מגוואדאלחרה, המדורגת תשיעית במשקל קשית, הגיעה לערב הקרבות הזה לאחר ניצחון על קרולינה קוולקביץ' הפולנייה הקשוחה, ואחת הטוענות הרציניות לכתר בעבר. מולה עלתה קרלה אספרזה האמריקאית, המדורגת השמינית והאלופה הראשונה בקטגוריית המשקל הזה, שנמצאת במירוץ משלה בחזרה למעלה.

גראסו החובטת נתנה קרב קשה גם על הקרקע מול אספרזה המתאבקת אבל נלקחה לשם יותר מדי פעמים בשני הסיבובים הראשונים, בעיקר בשני. בסיבוב השלישי גראסו פוגעת באגרופים, מטלטלת את אספרזה, אבל משום מה לא מסתערת וגומרת את הקרב. גם ניסיון לבריח יד שלה נגמר בהתחמקות בסיבוב מדהים של אספרזה, ואיכשהו אספרזה מסיימת את המהלך מעל גראסו. אבל החזרה לרגליים בסוף הקרב לא היתה רעיון מצוין לאספרזה, שדיממה מהאף באופן מאסיבי, וספגה עוד כמה מכות לקינוח. למרות הסיום הדומיננטי הזה של גראסו, שני שופטים ראו תיקו ואחד ראה ניצחון בנקודה (סיבוב אחד) לטובת אספרזה, לקול מחאות הקהל כמובן.

איך לסכם בעדינות, זה לא היה הערב של המקסיקאים הבכירים במקסיקו סיטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ