בזכות הבייסבול: בטוקיו 2020 ישראל תציג את המשלחת הגדולה והיקרה אי פעם

לאחר עלייתה לאולימפיאדה של נבחרת ישראל בבייסבול המונה 24 נציגים, המשלחת הישראלית תהיה הגדולה אי פעם ותמנה לפחות 83 נציגים. מורכבות הענפים השונים, כגון הצורך בהטסת הסוסים לטוקיו עבור התחרות ברכיבת הסוסים, היא גם תהיה היקרה ביותר

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נבחרת ישראל בבייסבול חוגגת את ההעפלה. לא פחות מ-24 ספורטאים
נבחרת ישראל בבייסבול חוגגת את ההעפלה. לא פחות מ-24 ספורטאיםצילום: Margo Sugarman

עוד לפני ההישג המדהים של נבחרת הבייסבול שהעפילה כאחת משש הנבחרות היחידות בענף זה באולימפיאדה, העריכו בוועד האולימפי שמשלחת ישראל תהיה הגדולה אי פעם, ותחצה את רף 50 הספורטאים. מרגע שנבחרת הבייסבול קבעה את הקריטריון, המספר המוערך קפץ ביותר מ-30%. "יהיו להערכתי 83 עד 85 ספורטאים", אומר גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי הישראלי.

מספר נציגים

נבחרת הבייסבול תשלח 24 שחקנים לטוקיו, יחד עם צוות אימון שלם. זו נבחרת בסדר גודל שהוועד האולימפי הישראלי לא היה צריך להטיס מאז נבחרת הכדורגל במונטריאול 1976. יחד עם נבחרת רכיבת הסוסים, שדורשת גם הטסה של הסוסים עצמם וליווי של לפחות וטרינר אחד, זו גם עומדת להיות המשלחת היקרה אי פעם. 

"אבל הסיפור לדעתי הוא מורכבות המשלחת", מציין לוסטיג, "בעיקר הסוסים והבייסבול. גם הגלישת גלים (שאת הקריטריון לה קבעה הגולשת ענת לליאור - א"ק), נמצאת רחוק מהכפר האולימפי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ