ספורט הארץ
קנניסה בקלה חוצה את קו הסיום, היום
קנניסה בקלה חוצה את קו הסיום, היוםצילום: Michael Sohn/אי־פי
ספורט הארץ

קנניסה בקלה, האלוף האולימפי ואלוף העולם לשעבר, זכה היום (ראשון) במרתון ברלין, ובכל זאת ייתכן שיצא עם טעם של החמצה. האתיופי בן ה-37 עצר את השעון אחרי 2:01:41 שעות - הישג מדהים, התוצאה השנייה בטיבה בהיסטוריה, שתי שניות בלבד מהשיא העולמי של אליוד קיפצ'וגה (שנקבע בשנה שעברה בברלין).

בקלה, שזכה במרתון ברלין ב-2016, השיב לעצמו את התואר לאחר שיצא בספרינט ב-400 מ' האחרונים, עובר  מהמקום השלישי בקילומטר ה-36 עד למקום הראשון בקו הסיום ומשאיר מאחור את הדבוקה עמה פרץ כבר בתחילת הריצה. בני ארצו, ביירהאנו לגסה (2:02:48 שעות) וסיסאי למה (2:03:36 שעות), הגיעו במקומות השני והשלישי בהתאמה. קיפצ'וגה ויתר על המרתון במטרה להתמודד במרתון וינה.

"חשתי כאב בהתחלה ולכן הייתי מאחור", סיפר בקלה לאחר הניצחון, "אחרי כמה קילומטרים הכאבים נרגעו ויכולתי לדחוף את עצמי קצת יותר". על השיא העולמי שפספס אמר: "אני מצטער, אין לי מזל. אני שמח שקבעתי שיא אישי, אבל אני יכול לשבור את השיא העולמי. אני לא מוותר על זה". 

יאמר גטהון הישראלי נחלש לקראת הסיום וסיים במקום ה-24 בזמן של 2:13.53 שעות, רחוק קצת פחות משתי דקות וחצי מהקריטריון האולימפי לטוקיו (2:11.30 שעות).

בקלה בטקס המדליות, היום
בקלה בטקס המדליות, היוםצילום: HANNIBAL HANSCHKE/רויטרס
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ