"זה שוד, גנבו ממני את המדליה": התגובות על גמר המשוכות הכאוטי

הנפילה של האלוף האולימפי עומר מקלאוד הפריעה לאורלנדו אורטגה הספרדי שסיים חמישי. ב-IAAF הודו שהיה מגע, אך דחו את ערעורו של אורטגה בטענה שלא מדובר באירוע חריג

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורלנדו אורטגה (משמאל) במגע עם עומר מקלאוד. "מאוכזב מאוד"
ספורט הארץ

גמר אליפות העולם ב-110 מטר משוכות הציג אתמול (רביעי) בדוחא אלוף חדש, אלוף ישן שהתרסק, וביניהם אצן שנפל בין הכיסאות. אורלנדו אורטגה הספרדי, מדליסט הכסף מהמשחקים האולימפיים בריו, סיים חמישי לאחר הפרעות חוזרות מצד עומר מקלאוד הג'מייקני שרץ לצדו. לדברי אורטגה, הוא נשדד וחש מאוכזב מאוד על מה שאירע בגמר. 

זו היתה ריצה כאוטית במיוחד, שקיבלה תפנית עם כל משוכה בדרך. לפני הזינוק נחשב מקלאוד, שזכה בזהב בריו ובאליפות העולם לפני שנתיים, למועמד המוביל לזהב. אלא שגרנט הולוויי האמריקאי יצא טוב יותר והוביל בתחילת המירוץ. מקלאוד נלחץ, והתקשה לעבור את המשוכות באופן חלק. הדבר גרם לו לסטות ממסלולו לעבר הנתיב של אורטגה, שבנקודת הזמן הזו דורג שלישי. מקלאוד ניסה להמשיך, יוצר מגע עם אורטגה ואף חוסם אותו. הג'מייקני עבר בקושי עוד מספר משוכות, עד שנפל לבסוף. לצערו של אורטגה, זה כבר היה מאוחר מדי בשבילו. 

"זה שוד, גנבו ממני את המדליה", אמר בסיום אורטגה לטלוויזיה הספרדית, "אני יכול לקבל מגע וחיכוכים בריצות משוכות, אבל זה משהו שלא מתקבל על הדעת. לא נתנו לי לזכות במדליה. אני מאוכזב מאוד, זו היתה שנה של עבודה לקראת האירוע הזה. התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF) צריכה לעשות משהו, ואני מקווה שמחר בבוקר יהיה פתרון לאירוע בסדר גודל שכזה".

לצערו של אורטגה, הבוקר נודע שהערעור של אורטגה נדחה על ידי ה-IAAF. בבקשה של האיגוד הספרדי, נכתב כי הפריעו לו באופן ברור ומנעו ממנו את האפשרות לזכות במדליה. הם הציעו שלושה פתרונות אפשריים: ריצה חוזרת, ריצה חדשה של אורטגה לבד נגד השעון או שתוענק לו מדליית הארד כ"מחווה הוגנת", היות שדורג שלישי בתחילת הנפילה של מקלאוד. למרות זאת הערעור נדחה. על פי ההחלטה, בהתאחדות האתלטיקה הודו שמקלאוד הפריע לאורטגה כשהחל ליפול, אבל מגע מסוג זה אינו חריג לריצות משוכות. 

"הרגשתי את שריר הירך אחרי המשוכה הראשונה", שחזר מקלאוד את ההתרחשות, "מה שקרה מצער מאוד, ואני מאוד מאוד מצטער בפני אורטגה. התנגשתי בו והוא היה יכול לזכות במדליה, אבל אלה החיים. אני הייתי עצוב, הוא היה עצוב, ואין מה לעשות עכשיו. הלוואי שהייתי עוצר, באמת, אבל באותו רגע רציתי להפגין כוח רצון ולסיים את הריצה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ