המוות הפתאומי של בנה שלח אותה בגיל 70 לרכוב ב"כביש הדמים", שגבה את חייהם של אלפים

מירתה מונוז החלה לרכוב לאחר שאיבדה את בנה, משום שזה עוזר לה "עם כאב האבדון". ביום שבת ההתמודדות הפכה לרגע שיא נדיר: השתתפות במירוץ בן 60 ק"מ ב"כביש הדמים" של בוליביה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מונוז בנקודת הזינוק, אתמול
ספורט הארץ

כביש הדמים בבוליביה נראה כמו מקום מוזר עבור סבתא על שני גלגלים. הדרך המסוכנת ביותר בעולם בגובה של כמעט 3,300 מטר, מתפתלת מהג'ונגלים בגובה פני הים עד לפסגות המושלגות של האנדים. ערפל, גשם, מפולות סלעים וצוקים תלולים הם מנת חלקם העיקרית של העוברים בדרך שככל הנראה גבתה את חייהם של אלפים.

אבל עבור מירתה מונוז בת ה-70, המתחרה המבוגרת ביותר במירוץ ה-SKYRACE הבוליביאני - תחרות אקסטרים של אופניים במסלול שאורכו 60 קילומטר - כביש הדמים הוא רק חלק טבעי מתחביב אותו החלה לפתח לפני שנים רבות.

מירתה מונוז, אתמול בבוליביהצילום: DAVID MERCADO/רויטרס

אחרי שבנה מת באופן פתאומי, בני משפחה וחבר פסיכולוג הציעו לה להתחיל לרכוב על אופניים כדי להתמודד עם האבל. "הוא אמר לי שהאופניים יכולים לעזור לי עם כאב האבדון ולשקם אותי", היא סיפרה. המירוץ בשבת היה הישג שיא עבורה. "זה טיפוס אנכי מאוד, אתה עולה ועולה ואין מנוחה", היא אמרה בסיום המסלול.

מונזו, אחת ממייסדיו של המירוץ, אמרה שהיא בכל זאת נהנית יותר מרכיבה רגועה עם ששת נכדיה, אבל היא מודה שיש לה תקווה שהבכור ביניהם, עוד מעט בן 18, יצטרף אליה בקרוב גם ברכיבות רציניות יותר.

מונוז, במהלך המירוץצילום: DAVID MERCADO/רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ