ספורט הארץ
אנדי מארי בסיום המשחק. דמעות של אושר
אנדי מארי בסיום המשחק. דמעות של אושרצילום: Francisco Seco/אי־פי
ספורט הארץ

שנתיים וכמעט שמונה חודשים לאחר התואר האחרון בקריירה, זכה היום (ראשון) אנדי מארי בטורניר אנטוורפן כשהוא מנצח בגמר את סטן ואברינקה השוויצי, 6:3, 4:6, 4:6 תוך שעתיים ו-27 דקות.

מארי, המדורג 243 בעולם, הוא הראשון שמשחק טניס יחידים אחרי ניתוח "חידוש פני השטח" (Resurfacing) באגן הירכיים, ניתוח ממנו לא ידע אם יחזור וישחק טניס, אך הבריטי התעלה על כל תחזית כשזכה בטורניר בבלגיה. "עברתי דרך ארוכה", הוא אמר לפני המשחק, "אך לא חשבתי שאגיע למעמד גמר כל כך מהר".

תקציר הגמר

במהלך המשחק הבריטי איבד את המערכה הראשונה לואברינקה (18 בעולם) 6:3 ואף פיגר 3:1 בשנייה, אך סירב לוותר על המשחק. הוא חזר משתי נקודות שבירה ל-3:3, המערכה הגיעה ל-4:4, אך הגשותיו של ואברינקה היו מתחת לרמתן הרגילה והבריטי ניצל זאת להשוות את המערכות. גם המערכה השלישית הגיעה ל-4:4, מארי הציל שתי נקודות שבירה ולקח את המשחק.

"זה אומר הרבה עבורי להיות במעמד הזה ולחזור, בטח כשהשנים האחרונות היו מאוד קשות", אמר מארי בסיום המשחק, "לי ולסטן היו הרבה פציעות מהן סבלנו וזה מדהים ששוב אנחנו נפגשים במשחק גמר".

במשך כשנתיים התמודד מארי עם סבל פיזי מתמשך בגין פגיעה באגן. הניתוח שעבר ב-2018 לא פתר את כאביו ובמהלך אליפות אוסטרליה שנערכה בינואר, הוא אף שקל לפרוש. לבסוף החליט מארי לנסות ניתוח מורכב יותר, "חידוש פני השטח" בירך, והוא הטניסאי הפעיל הראשון שמשחק מאז שעבר ניתוח כזה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ