איתמר קציר
איתמר קציר

בשנתיים האחרונות, עם או בלי הדגל וההמנון, תחרות הגראנד סלאם באבו דאבי שנפתחה היום (חמישי) האירה פנים לג׳ודוקא הישראלים: ב-2017 זכה שם טל פליקר במדליית הזהב ושר את ההמנון על הפודיום, כשברקע מתנגן המנון איגוד הג׳ודו העולמי. שנה לאחר מכן יצאה הנבחרת עם חמש מדליות, שתיים מהן מזהב, ולראשונה הושמע ההמנון הלאומי באבו דאבי. דווקא השנה, הגראנד סלאם נפתח בטעם מעט מר. 

במשקל עד 66 ק״ג, טל פליקר וברוך שמאילוב - מדליסט ארד מהטורניר בשנה שעברה - קיוו לחזור לעצמם אחרי אליפות עולם מאכזבת, אלא ששניהם הודחו כבר בסיבובים המוקדמים. פליקר הודח ראשון. בקרב הראשון שלו בתחרות, שהיה בסיבוב השני, הוא התמודד עם אורחן ספארוב האזרי - מדליסט הכסף מאליפות העולם ב-2017, בה זכה פליקר בארד. הקרב בין השניים נגרר לניקוד זהב, ובו ניצח האזרי בזכות ווזארי. 

שמאילוב שרד מעט יותר בתחרות. גם הוא החל להתחרות בסיבוב השני, וגבר בו בעונשים על אדריאן גומבוץ׳ הסלובני, לאחר שלוש דקות בניקוד הזהב. אחרי הקרב המעייף הזה פגש הג׳ודוקא הישראלי את אן באול הקוריאני, שהפיל אותו בווזארי במהלך הקרב - יתרון ששרד עד הסיום. גם שמאילוב הודח לפני האפשרות להתמודד על מדליית הארד. כרגע, הוא עדיין מוביל על פליקר בקרב על הכרטיס האחד לאולימפיאדה. הנבחרת יצאה לאבו דאבי ללא שגיא מוקי, אורי ששון וללא נבחרת הנשים שסובלת ממכת פציעות. 

ברוך שמאילוב. עדיין מוביל על פליקר בהתמודדות על הכרטיס לאולימפיאדהצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ