"כעת אני יכול להתרכז אך ורק בג׳ודו": סעיד מולאי הוכר כפליט על ידי השלטונות בגרמניה

הג'ודוקא האיראני, שנאלץ לפרוש מאליפות העולם שהתקיימה ביפן לפני כחודשיים, זאת על מנת שלא להתחרות מול שגיא מוקי, קיבל מעמד של פליט בגרמניה. מולאי יוכל להתחרות במסגרת משלחת הפליטים למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סעיד מולאי באליפות העולם בג'ודו באוגוסט האחרון
סעיד מולאי באליפות העולם בג'ודו באוגוסט האחרוןצילום: KIM KYUNG-HOON / רויטרס

כחודשיים מאז אליפות העולם בג׳ודו, שבסיומה ערק לגרמניה ולא חזר למולדו איראן, סעיד מולאי זכה למעמד רשמי של פליט בגרמניה. מולאי, שהוכרח על ידי הוועד האולימפי האיראני והשלטונות באיראן לפרוש מאליפות העולם על מנת שלא להתמודד מול שגיא מוקי הישראלי, שזכה בתואר אלוף העולם, או לעלות איתו על הפודיום, טס היישר מיפן לגרמניה שם מתגוררת בת זוגו.

״אני מאוד שמח ואני רוצה להודות מעומק לבי לאלו שעזרו לי ברגעים הקשים ההם״, אמר מולאי בעקבות הכרתו כפליט, ״כעת אני יכול להתרכז אך ורק בג׳ודו, ובהכנות לאירועים הבאים של האיגוד העולמי ולמשחקים האולימפיים״. מולאי צפוי לקחת חלק במשלחת הפליטים למשחקים האולימפיים.

מולאי ממקום המסתור בגרמניהצילום: Michael Probst/אי־פי

בחודשים שמאז התפוצצה הפרשה, השעה איגוד הג׳ודו העולמי את איראן מכל פעילות בענף בשל הדרישה ממולאי לפרוש מהתחרות. האיגוד קבע כי האיראנים הפעילו לחץ פסול על מולאי, וכי איש האיגוד שדובר פרסית שמע את השיחות בין שר הספורט האיראני למולאי, וגם ראש הוועד האולימפי האיראני, המהוות ראייה מרשיעה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ