ספורט הארץ
בארטי חוגגת, היום
בארטי חוגגת, היוםצילום: ALY SONG/רויטרס
ספורט הארץ

אשלי בארטי האוסטרלית יכולה לסמן לעצמה את 2019 כשנה מוצלחת מאוד. הטניסאית האוסטרלית החלה אותה כשהיא במקום ה-15 בעולם, הגיעה עד למקום הראשון והיום (ראשון) זכתה בטורניר סוף השנה היוקרתי של ה-WTA שנערך בשנזן, סין. בארטי גברה על אלינה סביטולינה האוקראינית 4:6, 3:6 תוך שעה ו-27 דקות, והניפה את התואר הרביעי שלה השנה.

הגמר סומן כמוקש עבור בארטי, שהופיעה לראשונה בטורניר ומתקשה מול סביטולינה (5:0 במפגשים ביניהן). למרות תלונות של טניסאים על המשטח האיטי בשנזן, השתיים פתחו בטניס מהיר והתקפי. המערכה הראשונה הגיעה לשוויון 4:4 לפני שבארטי ניצלה הזדמנות שבירה, ועלתה ל-4:5. בנקודה הבאה ניצלה האוסטרלית שתי שגיאות קשות של סביטולינה כדי לנצח 4:6 ולעלות ל-0:1 במערכות. 

במערכה השנייה סביטולינה שברה את ההגשות של בארטי ועלתה ל-1:2, אך בארטי מיד שברה חזרה והשוותה. בארטי שברה שוב בהמשך ועלתה ל-2:4 כשהיא מנצלת שגיאה כפולה של האוקראינית ושוברת שוב במצב של 3:5 כדי לנצח את זוכת הטורניר בשנה שעברה.

בארטי היא האוסטרלית השנייה שזוכה בטורניר מאז הזכיות של איוון גולאגונג קואלי ב-1974 ו-1976. היא גם זכתה בפרס בסך של 4.42 מיליון דולר, הסכום הגבוה בהיסטוריה לטניס נשים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ