גיל מרנץ הוא המנצח בעונה השנייה של "נינג'ה ישראל" - אך לא יוכתר לנינג'ה הישראלי הראשון

הפתעה גדולה נרשמה הערב בגמר התכנית, כשהאלוף המכהן יובל שמלא ומי שהוגדר כיורשו הפוטנציאלי יוסי בן יוסף הודחו בשלב מוקדם. גיל מרנץ היה היחידי ששרד עד לשלב השלישי שבגמר וזכה בתהילה, אך לא הצליח להשלים את אתגר "הר מידוריאמה"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל מרנץ. הפתעה גדולה בגמר הנינג'ה
גיל מרנץ. הפתעה גדולה בגמר הנינג'הצילום: צילום מסך ערוץ 12 / קשת / מאקו טי וי

גיל מרנץ הוא הזוכה בעונה השנייה של תכנית הטלוויזיה "נינג'ה ישראל", שהערב (ראשון) שודר אירוע הגמר שלה. יחד עם זאת, מרנץ לא הצליח לסיים את כל שלבי הגמר, לרבות אתגר "הר מידוריאמה" - טיפוס על חבל באורך 23 מ' בפחות מ-30 שניות, ולכן לא הוכתר ל"נינג'ה הישראלי הראשון". 

ככל שהתקדם הערב התברר כי המנצח של העונה לא יהיה מי שיסיים את המסלול בצורה המרשימה והמהירה ביותר - אלא זה שיצליח לשרוד במסלול עד לנקודה המאוחרת ביותר, מבלי שהמכשולים יכניעו אותו ויגרמו לו ליפול למים. למעשה, רק שני מתמודדים, מרנץ ואילן בלופרב, בכלל הצליחו לסיים את השלב הראשון של המסלול. 

הדרמה העיקרית התחוללה כבר בשלב הראשון של הערב. מרבית המתמודדים המובילים הודחו כבר בשלב הראשון של הגמר, שקצר כמעט את כל מי שניסה אותו. בכלל זאת גם יובל שמלא, הזוכה בעונה הראשונה של התכנית, שנפל למים במכשול "סולם הסלמון", ויוסי בן יוסף, מהפייבוריטים הבולטים לזכייה העונה, שאמנם סיים את המסלול - אך פסל במכשול האחרון של השלב הראשון, והודח. גם מתן בלו ואדם ברוטמן, שנחשבו למועמדים מבטיחים, הודחו בשלב הראשון, והשאירו בתחרות רק את המנצח וסגנו.

בשלב השני כבר נותר מרנץ ללא תחרות, לאחר שבלופרב נפל אל המים כבר במכשול הראשון. מרנץ למעשה הוכתר כמנצח כבר כשעבר את אותו המכשול, אך הוא המשיך במסלול מרשים, השלים את השלב השני, המשיך לבדו לשלב השלישי - ולמעשה נפל למים רק במכשול האחרון בו. 

"הר מידוארימה" הישראלי נותר עדיין ללא נינג'ה מקומי. למעשה, רק 12 בני אדם ברחבי העולם הצליחו להשלים עד כה את האתגר ולזכות בתואר הנכסף. מרנץ לא הצליח לטפס לשם בזמן, ולכן אמנם ניצח את העונה, אבל לא הוכתר כנינג'ה, וגם לא זכה בפרסים שהציעה התכנית, לרבות מכונית חדשה ורבע מיליון ש"ח.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ