איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר

שבועיים בלבד אחרי שהחלה לאמן את נבחרת גלישת הרוח לנשים, התפטרה לי קורזיץ מאימון נבחרת גלישת הרוח לנשים. קורזיץ, אלופת העולם 4 פעמים בענף, מונתה לתפקיד באופן זמני בעקבות פיטוריו של המאמן הצרפתי פייר לוקה לאחר שנחשף שניהל רומן עם קטי ספיצ'קוב, אך נחשבה למועמדת מובילה להדריך את נבחרת הגולשות עד המשחקים האולימפיים. עם זאת, היום (רביעי) היא התפטרה באופן מפתיע מאיגוד השיט ומעבודתה עם הנבחרת.

"לפני שבועיים נענתי לפניית האיגוד והתגייסתי בתור מאמנת כדי להכשיר את נבחרת הנשים לקראת אולימפידאת טוקיו ואליפות העולם באוסטרליה", כתבה קורזיץ במכתב ההתפטרות, "עקב השתלשלות העניינים החלטתי להפסיק את תפקידי. הסיבה היא שהדרך שלי לא יכולה לבוא לידי ביטוי, ואני לא רואה איך בתוך סביבה כזאת הספורטאיות יכולות למצות את ‏הפוטנציאל שלהן ולהיות מרוכזות במטרה. רעשי הרקע מסביב לא מאפשרים לי להמשיך בתפקידי".

איגוד השיט מסר: "במהלך היום הופץ לתקשורת מידע שיקרי בדבר נסיבות הפסקת פעילותה של לי קורזיץ עם נבחרת הגלישה האולימפית. המידע משולל כל יסוד, ועל כן בעצה אחת עם קורזיץ עצמה, אנו מפרסמים בזאת את מכתבה. במקביל, אנו מדגישים כי בימים אלה ממשיכה ועדת הבדיקה של איגוד השייט בעבודתה על מנת לברר את הנעשה בנבחרת הגולשות במהלך השנה האחרונה, ולהגיש מסקנותיה להנהלת האיגוד. עד אז, כל פרסום בלתי רשמי בנושא עלול להיות מניפולטיבי ונגוע במניעים פסולים".

קטי ספיצ'קוב, סגנית אלופת העולם בגלישהצילום: פייר לוקט

ההתפטרות של קורזיץ מגיעה על רקע פרסום ההקלטות של לוקה אתמול בחדשות 12, בהן הוא מודה בפני אחת הגולשות על הרומן ומספר כי איגוד השיט ידע על הקשר, אך הורה לו שלא לדבר על כך עם הגולשות. "אם הייתי עושה את זה שוב, הייתי עושה זאת אחרת, כי האיגוד לא נתן לי לדבר איתכן, הם לא הרשו לי", נשמע לוקה אומר בהקלטות. הגולשת עונה לו: "אה, הם ידעו על זה?", ומאמנה משיב: "כן, אמרתי לאלי (צוקרמן, המנהל המקצועי - א"ק) בספטמבר, אמרתי לו שאדבר איתכן ישר, והוא אמר לי - 'לא, תעשה את אליפות העולם ותגיד להן לאחר מכן'".

מאז פרוץ הפרשה שימשה קורזיץ כמעין מגשרת בין הצדדים השונים. לצד האימונים שהעבירה לגולשות הנבחרת, בהן גם ספיצ'קוב שהגיעה לחלק מהאימונים במקביל להמשך עבודתה עם לוקה, היא גם נפגשה עם השניים אישית, וניסתה לשמור על הגולשות יחד. עם זאת, כעת היא מרגישה שאינה יכולה עוד להמשיך להחזיק בתפקידה. 

גולשות הנבחרת דורשות לאפס את הניקוד האולימפי, כך שהיתרון שצברה ספיצ'קוב בחודשים האחרונים - בהם כבר היתה מצויה בקשר רומנטי עם המאמן הלאומי והגיעה להישגים רבים, כולל מדליית כסף באליפות העולם - יימחק. הוועדה המקצועית שדנה בעניין, וכוללת גורמים מהיחידה לספורט הישגי, הוועד האולימפי, ואיגוד השיט, אמורה למסור את החלטתה בקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ