הורי גולשות בנבחרת: "להשעות את המנהל המקצועי". האיגוד: "הן עסוקות בתדרוכים לתקשורת"

המתח באיגוד השיט בעקבות פרשת ספיצ'קוב מתגבר. עורך הדין המייצג את משפחות הגולשות הוציא מכתב בו הוא קורא להשעות את אלי צוקרמן בטענה כי הסתיר את הרומן בין קטי ספיצ'קוב למאמן הנבחרת פייר לוקה. האיגוד: "אתם גורמים ביודעין נזק לנבחרת"

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קטי ספיצ'קוב. פרשת הרומן מטלטלת את איגוד השיט
קטי ספיצ'קוב. פרשת הרומן מטלטלת את איגוד השיטצילום: פייר לוקט

פרשת הרומן של קטי ספיצ'קוב ומאמן נבחרת הגלישה פייר לוקה מסרבת להירגע, ובכל יום סערה חדשה מתווספת על אלו שקדמו לה. אתמול, אחרי שנחשפו בחדשות 12 הקלטות של לוקה מספר לגולשת בנבחרת כי המנהל המקצועי של איגוד השיט, אלי צוקרמן, ידע על הקשר עם ספיצ'קוב, אך אמר כי האיגוד ביקש שלוקה לא יחשוף זאת לספורטאיות, הודיעה המאמנת הזמנית לי קורזיץ שתעזוב את התפקיד. היום (חמישי) שלחו הורי הגולשות, באמצעות עורך דינן, מכתב חריף לאיגוד השיט נגד צוקרמן, בו דרשו שיסיים את תפקידו. 

במכתב, שחתום על ידי עורך הדין ערן שמעוני, דורשים ההורים להשעות את צוקרמן מפעילותו באופן מיידי. "מאז קיבלה הפרשה תוקף פומבי, תוקף מר צוקרמן את השייטות השכם וערב ובמקום לסייע להן ולהרגיע את הרוחות", נאמר במכתב. הוא מנסה להצר את צעדיהן ולפגוע בהן". בשלב זה, מפרט המכתב חמש דוגמאות ל"התנהלותו הפסולה והמקוממת".

על פי טענות ההורים, צוקרמן כינס לאחרונה ישיבה מיוחדת אליה הוזמנו כל הגולשות, ובה הטיח ״"אשמות קשות וחסרות בסיס", לפיהן הגולשות אשמות בכך שהפרשה לא נחשפה מוקדם יותר. עוד נכתב כי באותה הפגישה צוקרמן צידד בספיצ'קוב ובלוקה, ואף הודה כי ייתכן שכשל בטיפול בפרשה וכי יאלץ לסיים את תפקידו. 

לי קורזיץ. התפטרה מאימון נבחרת הגולשות
לי קורזיץ. התפטרה מאימון נבחרת הגולשותצילום: אילן אסייג

מיד לאחר מכן, נטען, צוקרמן הזהיר את מאיה מוריס, אחת הגולשות בנבחרת, כי אם הוריה והורי שאר הגולשות לא יפסיקו להיעזר בעורכי דין ובאפיקים משפטיים, זה יפגע בנבחרת. עוד טוענים ההורים כי יש קשר ישיר בין התנהלותו של צוקרמן לבין התפטרותה של קורזיץ, שפורסמה לראשונה אתמול ב״ספורט הארץ״.

״בשלב זה ועד מיצוי בדיקת חלקו בפרשה, ובשים לב להתנהלותו מאז פורסמה הפרשה ברבים... אין מנוס אלא להרחיקו מפעילות בנבחרת", כתב עו"ד שמעוני, "אתם מתבקשים להורות על השעייתו המיידית של מר צוקרמן מפעילות בנבחרת השייטות, עד לסיום בירור מקיף של התנהלותו בפרשה". בהמשך, קוראים ההורים למנות לו מחליף מיידי, על מנת להכין את הגולשות בצורה הטובה ביותר לאליפות העולם שתיערך בחודש פברואר.

באיגוד השיט הגיבו לעורך הדין שמעוני: "מכתביך החוזרים והנשנים הינם למעשה סוג של הודעות לעיתונות במסווה של ניירת משפטית. היומרה שלך ושל חלק משולחיך לנהל את איגוד השיט, לקבוע מי ינהל, מי יאמן, מי יושעה וימי ייסע להתאמן ולאן - מגוחכת ונטולת כל יסוד. הנהלת איגוד השיט היא - ורק היא - תחליט ותקבע מי יאמן ומי ינהל.  הניסיונות שלך ושל מרשיך לנהל את האיגוד, להלעיט את התקשורת במידע מעוות ומגמתי - הם אלה הפוגעים באווירת האימונים".

האיגוד גם תקף את הורי הגולשות. "במקום שהגולשות יתאמנו, עסוקות הן וחלק מהוריהן בעורכי דין, תדרוכי תקשורת וכתבות - כולן מבית מדרשך ומבית מדרשן של שולחיך, שחלקם שמו לעצמם למטרה לפגוע באיגוד ולפגוע במשלחת האולימפית בבחינת 'תמות נפשי עם פלישתים'. זו התנהלות רעה וחמורה, שגורמת לנזקים חמורים מאוד לנבחרת, לאימונים ולהכנות לאולימפיאדת טוקיו".

באיגוד גם הפילו את האחריות להתפטרותה של לי קורזיץ על עורכי הדין והורי הגולשות: "בחרת, ביחד עם חלק משולחיך, להמיר את השדה הספורטיבי למשפטי ותקשורתי, באופן שלא איפשר ללי קורזיץ למלא את תפקידה ולקבל קשב וריכוז לאימון, כפי שפירטה בעצמה בשיחה עם הבנות", כך נכתב, "בשלב זה, לא נרחיב בהיקף הנזק אותו אתם גורמים ביודעין, כשאתם יודעים היטב שפועלת ועדה מקצועית וראויה לבירור האירוע, על כל היבטיו. חבל שזו האסטרטגיה וזו התכלית בהן בחרתם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ