למרות התנגדות חריגה: ג'אני אינפנטינו נבחר לשמש כחבר בוועד האולימפי הבינלאומי

נשיא פיפ"א אמנם מצטרף לוועד כחבר מן המניין, אולם בהצבעה לבחירתו הונפו 15 אצבעות נגד - נתון חריג בהשוואה להצבעות בהם התקבלו חברים אחרים. שני חברים חדשים נוספים נבחרו, ששה סיימו את תפקידם עקב הגבלת גיל

עוזי דן
עוזי דן
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ג'אני אינפנטינו בטקס קבלתו כחבר הוועד האולימפי הבינלאומי, היום בלוזאן
ג'אני אינפנטינו בטקס קבלתו כחבר הוועד האולימפי הבינלאומי, היום בלוזאןצילום: DENIS BALIBOUSE/רויטרס
עוזי דן
עוזי דן

הוועד האולימפי הבינלאומי הודיע היום (שישי) בלוזאן על שינויים בהרכבו, עם כניסתה של שנת 2020 - אולם לא כל השינויים התקבלו בברכה. קונגרס הוועד מתכנס בימים אלו בלוזאן, במקביל למשחקי החורף לנוער, ובמסגרתו נבחרו שלושה חברים חדשים - בהם ג'אני אינפנטינו, נשיא פיפ"א.

להבדיל מבחירות אחרות, המועמדות של אינפנטינו אמנם אושרה, אבל נתקלה בהתנגדות גדולה מאוד במונחי קבלת חברים חדשים. בעד אינפנטינו הצביעו רק 65 מ-98 חברי הוועד (101 לאחר הבחירה), ולא פחות מ-15 התנגדו. נתון זה בולט בהשוואה להצבעה ביחס לשני החברים החדשים הנוספים שנבחרו: יסוהירו ימאשיטה - מזכ"ל הוועד האולימפי היפני - קיבל 74 קולות בעד וקול אחד נגד, ודייויד האגרטי - נשיא פדרציית הטניס הבינלאומית - קיבל 70 קולות בעד וארבעה נגד.

ששה מחברי הוועד סיימו את תפקידם בגלל הגבלת גיל - מי שחגג 80 בשנה החולפת אם נבחר לפני שנת 2001, ומי שהגיע לגיל 70 אם נבחר לאחר 2001 - ביניהם ווילי קאלשמיט מגואטמלה, ששימש למעלה מ-31 שנים כחבר ועד, והיה אחראי על הפרוטוקול האולימפי בעשור האחרון.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ