ספורט הארץ

בתקופה בה ספורטאים רבים נדרשים לשמש דוגמה בכל הנוגע לצמצום הזיהום והאצת ההתחממות הגלובלית, מתברר שאפילו רוג'ר פדרר נתון לביקורת על ידי תנועות המחאה הסביבתיות, שתקפו אותו לאחר הסכם חסות חדש שחתם עם הבנק השווייצי "קרדיט סוויס", שהפך ידוע לשמצה עקב השקעותיו בדלק פוסילי מזהם.

בשבוע שעבר נעצרו 12 פעילי סביבה לאחר שהחלו לשחק טניס בסניפי הבנק בשווייץ, וסירבו לשלם את הקנס שהושת עליהם. השבוע, גרטה תונברג בת ה-17, האקטיביסטית הבולטת ביותר בעולם למאבק בהתחחמות גלובלית, התגייסה לביקורת כלפי פדרר ושיתפה בטוויטר ציוץ של חברת 350.ORG בו נכתב: "מאז שנת 2016, קרדיט סוויס שילם 57 מיליארד דולר לחברות דלק פוסילי, שעומד בניגוד מוחלט עם הפעולות למען איכות הסביבה. רוג'ר, אתה תומך בזה". אל הציוץ צורף ההאשטאג, שהפך ויראלי תוך זמן קצר: RogerWakeUpNow#.

אמש (ראשון) הגיב פדרר לקמפיין האינטרנטי נגדו בהצהרה, בה כתב: "אני מתייחס להשפעות ולאיום של שינויי האקלים בצורה רצינית ביותר, במיוחד מאחר שהגעתי עם משפחתי לאוסטרליה לאחר השריפות שהתחוללו ביערות. כאב לארבעה ילדים צעירים ותומך נלהב בחינוך אוניברסלי, יש לי כבוד והערכה לתנועת האקלים של הנוער ואני אסיר תודה לפעילים הצעירים שדוחקים בנו לבחון את ההתנהגות שלנו ולמצוא פתרונות. אנחנו חייבים להקשיב להם.

אני מעריך את זה שמזכירים לי את האחריות שלי כאדם פרטי, כספורטאי וכיזם. אני מחויב להשתמש בזכות שיש לי ליצור דיאלוג עם נותני החסות שלי בנושאים כה חשובים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ