"אחת משש הטובות בעולם": נבחרת הבייסבול פתחה את ההכנות לאולימפיאדה

נבחרת ישראל בבייסבול קיימה מסיבת עיתונאים לקראת פתיחת האימונים לטוקיו 2020 וסימנה מטרות: "אנחנו נשיג מדליה"

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נבחרת ישראל בבייסבול. מורכבת בעיקר ממתאזרחים אמריקאים
נבחרת ישראל בבייסבול. מורכבת בעיקר ממתאזרחים אמריקאיםצילום: Margo Sugarman

נבחרת הבייסבול הישראלית, שתייצג את ישראל באולימפיאדת טוקיו 2020, התארחה היום בוועד האולימפי הישראלי. הנבחרת, המורכבת בעיקרה ממתאזרחים אמריקאים, עברה בימים האחרונים סדרת בדיקות במכון וינגייט, ובהמשך השבוע תערוך אימונים פתוחים לציבור, בספורטק בתל אביב.

"זה אירוע דרמטי שאחרי 44 שנים מגיעה נבחרת כדור למשחקים האולימפיים. זה לא דבר רגיל", אמר גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי, במסיבת עיתונאים שנערכה היום, "זו נבחרת שכבר מגובשת בתוך עצמה ואני חושב שזה יוסיף למשלחת הישראלית מכל היבט, אין לי צל של ספק בנושא הזה". לוסטיג הדגיש כי "ההישג של נבחרת הבייסבול הוא גדול ממה שאפשר לתאר - ברוב ענפי הכדור יש 12 נבחרות, בכדורגל יש 16. בייסבול יש רק שש. נבחרת הבייסבול שיושבת פה היא אחת משש הכי טובות שיש בעולם".

פיטר קורץ, נשיא איגוד הבייסבול הישראלי, לא הנמיך ציפיות לקראת המשחקים: "הבייסבול יחזור ללוס אנג׳לס 2028 ( כבר נודע כי הענף אינו מצוי בתכנית האולימפית של פריז 2024 - א"ק). אני מתכוון להיות שם, ואני מתכוון להיות שם עם מדליה מאולימפיאדת 2020 בטוקיו. ואנחנו נשיג מדליה". 

נבחרת ישראל בבייסבול. המטרה היא לחזור עם מדליה מטוקיוצילום: Margo Sugarman

קורץ התייחס לציפיות שלו לצמיחת הענף בארץ: "השבוע אנחנו מתחילים לבנות את המגרש בבית שמש. אני מדבר על זה עשר שנים, סוף סוף קיבלנו את כל האישורים והתרומות. גם ברעננה נתחיל לבנות עוד כמה חודשים. עם הפרסום מהאולימפיאדה וההצלחות שיהיו שם, ושני המגרשים החדשים - נוכל לקדם את הענף בארץ. כמו שאומרים באנגלית - אם תבנה את זה הם יבואו. אני מקווה שבזמן הזה בשנה הבאה יהיה לנו במקום 1,000 ילדים, 2,000 ילדים שמשחקים בארץ. זה היעד שלנו. כמו שהגענו לאולימפיאדה, ונשיג מדליה באולימפיאדה, אנחנו גם נגדיל את הבייסבול בארץ. זה היעד העיקר שלנו, זו הסיבה שאנחנו באולימפיאדה - להביא לפרסום הענף הזה".

דני אורן, נשיא היחידה לספורט הישגי, נשאל על המורכות הכרוכה בהתמודדות עם ענף אולימפי שישראל לא מתמחה בו. "אני לא מבין בבייסבול ולא מאמן בייסבול, בדיוק כמו שאני לא מאמן התעמלות", אמר, "אבל הידע המקצועי שלנו קיים - יש לנו את הידע והניסיון הזה. בהרבה נושאים אנחנו מדברים עם פיטר (קורץ), אבל גם בכל ההיערכות של לוגיסטיקה, צוותים רפואיים - הצוות הרפואי שלהם יחד עם הצוות שלנו - זו חתיכת מסה של ספורטאים שלא יספיקו רק הצוותים שלהם, אז הסנכרון בין הצוותים שלנו לשלהם (חשוב). לכל אחד מהם יש פה תיק אישי,אנחנו מכירים אותם ויודעים מה התכנית השנתית שלהם".

גם ללא נבחרת הבייסבול, היתה אמורה להיות המשלחת הישראלת לטוקיו הגדולה אי פעם, אבל 24 הספורטאים שיתווספו לה הופכים אותה לעצומת מימדים. "זו משלחת מאוד מורכבת עם ענפים פחות מוכרים לנו, כמו הבייסבול או גם רכיבת הסוסים. יש לנו משימה מאוד מורכבת כדי להיערך בצורה הכי טובה למינימום טעויות, בעיקר כששני הענפים האלה - רוב הפעילות שלהם אינה מתרחשת במדינה שלנו, והיא צריכה להיעשות רחוק מאיתנו. השנה האולימפית מתוכננת בצורה די מיטבית, נאסוף אותם לקראת המשחקים האולימפיים - הם יהיו במחנה מרוכז ואחרון, בארצות הברית, ומשם יטוסו כולם יחד למשחקים בטוקיו. אנחנו אוהבים אתגרים ושמחים שהאתגר הזה נפל לחיקינו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ