קבוצת הרכיבה הישראלית תחל הלילה את הטור של אוסטרליה

שבעת רוכבי סטארט-אפ ניישן יתייצבו לצד הרוכבים הגדולים בתבל בפתיחת עונת 2020 בסבב הרכיבה העולמי. "כשאני חושב על זה לפעמים זה בלתי נתפס שאני מוצא את עצמי פה עם הקבוצות הגדולות בעולם", אמר עומר גולדשטיין

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קבוצת הרכיבה ישראל סטארט-אפ ניישן באימון באוסטרליה, היום
קבוצת הרכיבה ישראל סטארט-אפ ניישן באימון באוסטרליה, היוםצילום: בטיני פוטו

זוהי אמנם רק תחילת הדרך, ומירוץ שולי יחסית לאלו שיבואו בהמשך, אבל עונת 2020 בסבב הרכיבה העולמי תצא לדרך הלילה (בין שני לשלישי) עם הטור דאון אנדר באוסטרליה - ובפעם הראשונה בנוכחות ישראלית. על קו הזינוק ביישוב טנונדה שבדרום אוסטרליה יתייצבו שבעת הרוכבים של ישראל סטארט-אפ ניישן, הקבוצה הישראלית שמגיעה השנה לראשונה לסבב הבכיר.

לצד כמה מהשמות הגדולים בענף - ריצ'י פורט, סיימון ייטס, רומן בארדה, כיילב יואן, אליה ויביאני ורוהאן דניס - יתייצבו גם שבעת רוכבי סטארט-אפ ניישן: אנדרה גרייפל, בן הרמנס, גיום בואבאן, אלכס דאוסט, ג'יימס פיקולי, ריק זאבל וגם עומר גולדשטיין. "כשאני חושב על זה לפעמים זה בלתי נתפס שאני מוצא את עצמי פה עם הקבוצה ועם הגדולות בעולם", אמר הישראלי, "זה בהחלט לחץ. אני לא בורח מזה שגם הקבוצה וגם אני צריכים להוכיח שאנחנו שייכים, וזה לא יקרה בדיבורים אלא על האספלט. אני לא מרגיש רגשי נחיתות ובוודאי לא הקבוצה. יש לנו פה רוכבים שמסוגלים לנצח ואני ממוקד בלנסות לעזור, כי זה התפקיד שלי פה".

המירוץ כולו יכלול שישה קטעים ויסתיים ביום ראשון. קטע הפתיחה - 150 קילומטרים אורכו - הוא אחד משלושה לפחות שצפויים להסתיים בספרינט ובכך להעניק הזדמנות לגרייפל להגדיל את 157 הניצחונות שלו בקריירה, ולהעניק לסטארט-אפ ניישן את הראשון שלה בסבב הוורלדטור. מעבר לכך שהגרמני בן ה-37 מגיע אחרי עונה חלשה, יתייצבו מולו ספרינטרי-על אחרים וצעירים יותר כמו ויביאני ויואן, שבסוף השבוע ניצח ב"שוואלב קלאסיק" באדלייד, מירוץ חימום מסורתי. "הוא חד ומוכן, ואני מאמין שעדיין יש לו את היכולת להילחם על ניצחון", אמר אריק ואן לאנקר הבלגי, ממאמני הקבוצה. הרמנס, במקביל, שואף למקום גבוה בדירוג המצטבר.

עבור גולדשטיין בן ה-23 תהיה זו הזדמנות ראשונה להותיר חותם לקראת ההכרעה בהמשך העונה בנוגע לזהות רוכבי סטארט-אפ ניישן שישתתפו בשלושת הגראנד טורים. "אני מיועד לעשות גראנד טור השנה, כנראה הוואלטה הספרדי", אמר, "אבל אני מקווה לתת פייט להרכב של הטור דה פראנס. מצד שני, אין למלים הללו ערך עד שאוכיח את זה במירוצים. החובה היא עליי".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ