גלישת רוח: נוי דריהן זכתה בתחרות הכנה לאליפות העולם

בתחרות שנערכה במלבורן זכתה דריהן בשמונה שיוטים מתוך 15, ודורגה מעל האלופה האולימפית מריו. יואב עומר זכה במדליית הכסף אצל הגברים. אליפות העולם שתיערך באוסטרליה תהיה ההזדמנות האחרונה להשיג את הכרטיס לטוקיו

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נוי דריהן (משמאל) באוסטרליה. השלימה ניצחון ב-8 שיוטים מתוך 15
נוי דריהן (משמאל) באוסטרליה. השלימה ניצחון ב-8 שיוטים מתוך 15צילום: איגוד השייט

נוי דריהן זכתה במדליית הזהב ב"שיוט מלבורן" באוסטרליה, תחרות הכנה לאליפות העולם בשיט שתיערך גם כן באוסטרליה בחודש פברואר. בתחרות, שבה לא משתתפות כל מעצמות הגלישה אבל כן מספר מדינות חזקות, זכה יואב עומר הישראלי במדלייתה הכסף.

דריהן פתחה את התחרות מצוין עם יום שיוטים ראשון שבו ניצחה את כל שלושת השיוטים, ועד לשיוט האחרון השלימה ניצחון ב-8 שיוטים מתוך 15. היא הקדימה ב-7 נקודות את האלופה האולימפית שרלין פיקון מצרפת שסיימה במקום השני. אליפות העולם בפברואר תהיה ההזדמנות האחרונה שלה לעקוף את קטי ספיצ'קוב ולהפוך לנציגת ישראל באולימפיאדה, וכדי להבטיח זאת היא תצטרך לזכות במדליית הזהב באליפות העולם עצמה. ההישג שלה בתחרות הנוכחית חידש את מקומה בסגל הארד האולימפי. מאיה מוריס סיימה רביעית, נגה גלר סיימה שביעית, וקטי ספיצ'קוב פרשה כבר אחרי יומיים כי חשה לא טוב.

יואב עומד היה מרחק 8 נקודות מהמנצח, טום סקווירס הבריטי, וסיים במקום השני אצל הגברים. תום ראובני מהרצליה דורג רביעי, אופק אלימלך מאילת חמישי, יואב כהן משדות ים תשיעי, סער מינץ מהרצליה מקום 11. אצל הגברים, המירוץ לטוקיו נחשב פתוח לחלוטין, כשבתמונה גם נמצא שחר צוברי שיחבור לחבריו לנבחרת הגלישה בקרוב.

יואב עומר (מימין) באוסטרליה. היה במרחק 8 נקודות מהמנצחצילום: איגוד השייט

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ