האלופה בחוץ: קוקו גוף בת ה-15 הדיחה את נאומי אוסקה מאליפות אוסטרליה. צפו

השחקנית המבטיחה ביותר בטניס הנשים גברה על אוסקה 3:6, 3:6 בסיבוב השלישי וסיפקה סנסציה נוספת בקריירה. אוסקה ניסתה לחזור במערכה השנייה, אבל המשיכה לטעות ואיבדה את התואר

איתמר קציר
איתמר קציר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
קוקו גוף חוגגת ניצחון מרשים על אוסקה, היום
קוקו גוף חוגגת ניצחון מרשים על אוסקה, היוםצילום: AFP
איתמר קציר
איתמר קציר

אם נאומי אוסקה לא היתה בעצמה רק בת 22, היינו אומרים שהיינו עדים היום לחילופי דורות. ככה זה כשמהצד המנצח של הרשת עומדת בחורה צעירה, עוד לא בת 16, ובתצוגת תכלית של טניס כמעט חף מטעויות מנצחת 3:6, 3:6 את אלופת אוסטרליה המכהנת. קורי (קוקו) גוף, תופעה שכמותה עולם הטניס לא ראה כבר הרבה מאוד זמן, משלימה עוד סנסציה אדירה בשורת הסנסציות הבלתי נגמרת שלה, ומדיחה את המדורגת רביעית בעולם, ומי שבאליפות ארצות הברית הפתוחה לפני כמה חודשים הביסה אותה 3:6, 0:6. זו הפעם הראשונה זה 29 שנה שטניסאית בת 15 מדיחה טניסאית מהחמישייה הבכירה בעולם.

"אני חושבת שאהיה פחות לחוצה הפעם", אמרה גוף לפני המשחק, "היא משחקת מאוד אגרסיבי. הפעם אני הולכת להיות הרבה יותר אגרסיבית". היא גיבתה את מילותיה עם הטניס שלה - מהרגע הראשון היא היתה אגרסיבית ביותר, במיוחד בהגשות הראשונות, אותן הכניסה באחוזים גבוהים.

נאומי אוסקה, היום. הפעם לא עמדה מול גוף
נאומי אוסקה, היום. הפעם לא עמדה מול גוףצילום: AFP

מי שכנראה לא עמדה בלחץ היא אוסקה. במערכה הראשונה היא טעתה 14 פעמים מול שמונה של יריבתה, והמשיכה לטעות גם בתחילת המערכה השנייה בה נקלעה לפיגור שבירה. היא שברה חזרה מיד, אבל בשוויון 3:3 נשברה שוב על האפס, מאפשרת לגוף המצוינת והמדויקת רק 17 טעויות מול 30 של יריבתה. בהופעה הראשונה שלה באליפות אוסטרליה, היא מגיעה לשבוע השני, ובצורה הכי משכנעת שאפשר. מי יודע איפה המסע שלה במלבורן ייגמר.

גוף נשאלה מאיפה הביאה את האיכות שלה היום. "אני אפילו לא יודעת", אמרה, "מהקהל - אני מניחה. בכנות, מה קורה עם החיים שלי? או מיי גאש. לפני שנתיים הפסדתי בסיבוב הראשון בנוער, ועכשיו אני פה - זה מטורף". והיא עדיין מדברת כמו בת 15, למרות ההישגים: "או מיי גאש", חזרה על עצמה, "אני לא מאמינה שאני משחקת ברוד לייבר ארנה. לא פגשתי את רוד לייבר עדיין, אני צריכה סלפי לאינסטגרם".

"את לא רוצה להפסיד לבת 15, אתם יודעים", אמרה אוסקה, "אבל אני מניחה שזה מה שזה. כלומר, בדיקת מציאות. הגיל של היריבה לא משנה. כמובן שהיא ראויה להיות פה, אני פשוט חייבת לעבוד קשה יותר".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ