גראנד סלאם פריז: ברוך שמאילוב הפסיד בקרב על מדליית הארד

הג'ודוקא עלה מבית הניחומים במשקל עד 66 ק"ג, לאחר ההפסד ברבע הגמר, אבל סיים במקום החמישי אחרי שנכנע לבאקשהו יונדונפרנלי המונגולי. שירה ראשוני ותמנע נלסון לוי, שנפלו שתיהן גם כן לבית הניחומים, הודחו בו לפני הקרב על הארד. טל פליקר הפסיד בשמינית הגמר

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברוך שמאילוב. יתמודד בבית הניחומים
ברוך שמאילוב. יתמודד בבית הניחומיםצילום: ניר קידר

יום הקרבות הראשון של גראנד סלאם פריז היוקרתי בג'ודו, הסתיים הערב (שבת) עבור נבחרת ישראל ללא מדליות. ברוך שמאילוב היה הישראלי שהגיע הכי גבוה היום, אחרי שסיים במקום החמישי במשקל עד 66 ק"ג. בקרב על הארד מבית הניחומים נכנע שמאילוב לבאקשהו יונדונפרנלי, ג'ודוקא חזק ממונגוליה. שירה ראשוני ותמנע נלסון לוי, שנפלו שתיהן גם כן לבית הניחומים, הודחו ממנו.

שמאילוב היה הראשון לקבל ענישה, אבל במשך יותר משלוש דקות שני הג'ודוקא לא הצליחו להשיג הכרעה. 45 שניות לסיום הזמן החוקי קיבל גם המונגולי עונש בעצמו, ותשע שניות לפני ניקוד הזהב קיבל גם את העונש השני על גישושים.

בניקוד הזהב קיבל שמאילוב גם הוא את העונש השני שלו, אחרי כחמישים שניות. השניים נאבקו הכי קשה שאפשר להשיג הכרעה, ובסוף היה זה המונגולי שהשיג אותה - הוא הפיל את שמיאלוב אחרי שלוש וחצי דקות בניקוד הזהב, וזכה במדליית הארד בגראנד סלאם היוקרתי. שמאילוב יישאר מעודד מהפער שרק גדל בקרב על הכרטיס לטוקיו מול טל פליקר, שהודח היום בשמינית הגמר, שיוכרע כנראה בסוף החודש.

בקרבות הראשונים שלו היום פגש שמאילוב יריבים מזמביה ומגרמניה - אותם עבר באיפון. בשמינית הגמר פגש את יוג'י אידה היפני - שאינו נמנה עם שני הג'ודוקא היפנים הנחשבים לטובים בעולם במשקל זה - וניצח אותו בווזארי. ברבע הגמר הפסיד שמאילוב באיפון לגיאורגי זנטאריה האוקראיני, ונפל לבית הניחומים. שם ניצח את אלברטו מרטין גאייטרו באיפון. בקרב על הארד מחכה לו המונגולי החזק, באקשהו יונדונפרנלי.

שירה ראשוני. הפסידה ברבע הגמר והודחה מבית הניחומיםצילום: שרון בוקוב

שירה ראשוני (עד 48 ק"ג) ותמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) עלו לרבע הגמר, הפסידו בו, ונפלו לבית הניחומים. בו הפסידה ראשוני לאוראנצצנג מונחבאט ממונגוליה, בשני ווזארי שהפכו לאיפון. נלסון לוי הפסידה למומו טאמוקי היפנית באיפון, והודחה גם היא לפני הקרב על הארד.

ראשוני, שכמו כל נבחרת הנשים אכזבה בגראנד פרי תל אביב, רשמה תחרות מעט טובה יותר עד ההדחה. היא ניצחה יריבות מויאטנם וצ'ילה, לפני שהפסידה למלאני קלמנט המקומית ברבע הגמר, ונפלה לבית הניחומים. נלסון לוי ניצחה יריבות מגיאורגיה ופנמה, לפני שהפסידה לכריסטה דגוצ'י הקנדית. גילי כהן (עד 52 ק"ג) עפה כבר בסיבוב הראשון מול אנאי מוסדייה הצרפתייה, גפן פרימו - המתחרה באותו משקל - חולה ולא משתתפת בתחרות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ