רוצים לזכות ב-850 אלף שקל? תביאו לישראל זהב אולימפי

הוועד האולימפי הישראלי פרסם את גובה המענקים שיחולקו לספורטאים עבור זכייה במדליות בטוקיו. בנוסף הוחלט על העלאת גובה המענקים לאלה שיעפילו לגמר

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוכה מדליית הארד מריו, הג'ודוקא אורי ששון, בגראנד פרי תל אביב בחודש שעבר. במידה שישחזר את ההישג מ-2016, יקבל סכום זהה
זוכה מדליית הארד מריו, הג'ודוקא אורי ששון, בגראנד פרי תל אביב בחודש שעבר. במידה שישחזר את ההישג מ-2016, יקבל סכום זההצילום: שרון בוקוב

הוועד האולימפי הישראלי פרסם היום (שלישי) את גובה המענקים שיחולקו לספורטאים ישראלים שיזכו במדליה במשחקים האולימפיים בטוקיו בקיץ הקרוב. הסכומים הינם זהים לאלה שהובטחו לפני המשחקים בריו לפני ארבע שנים.

זכייה של ספורטאי או ספורטאית ישראלים במדליית זהב תזכה בסכום כולל של 850 אלף שקלים. כחצי מיליון שקלים יגיעו ישירות לספורטאי, 250 אלף שקלים למאמנו, והשאר יחולק בין אנשי הצוות.

מדליית כסף תהיה שווה סכום כולל של 680 אלף ששקלים, מתוכם 400 אלף יגיעו לספורטאי ו-200 אלף למאמנו. זכייה במדליית ארד תזכה בסכום כולל של 425 אלף שקל, מתוכם 250 אלף יגיעו לכיסו של הזוכה ו-125 אלף למאמנו.

זוג ספורטאים שיזכו במדליה יקבל 75% מגובה התמריץ כל אחד. קבוצה המונה שלושה עד ארבעה ספורטאים תקבל 50% מגובה התמריץ לכל ספורטאי. קבוצות ספורט אישי של 5 ספורטאים ומעלה תקבל 40% מגובה התמריץ לכל אחד.

נבחרת ישראל בבייסבול. במידה שתזכה בזהב היא תקבל מענק כולל של מיליון שקליםצילום: Margo Sugarman

לנבחרת הבייסבול הישראלית מיועד מענק כולל של מיליון שקלים עבור זכייה במדליית הזהב, 800 אלף עבור זכייה במדליית כסף ו-500 אלף עבור הארד. הסכום יחולק באופן שווה בין כל אחד מחברי הנבחרת הכוללת 24 שחקנים ו-9 אנשי צוות.

בנוסף, בחר הוועד האולימפי הישראלי להעלות את סכום התמריץ עבור העפלה לגמרים. כך, העפלה למקום הרביעי תהיה שווה סכום כולל של 120 אלף שקלים במקום 80 אלף בריו, מקום חמישי יהיה שווה 96 אלף שקלים במקום 64 אלף בריו, וכך הלאה. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ