איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר

הישג מרשים לג'ודו הישראלי: נבחרת ישראל נכנסה לתחרות הקבוצתית באולימפיאדת טוקיו, על פי הניקוד האולימפי שהתפרסם היום (שני). הנבחרת היא אחת מתשע היחידות בעולם שעמדו בקריטריון, נכון להיום. עדיין קיים סיכוי שנבחרות נוספות יעמדו בקריטריון ואולי אף יעקפו את ישראל. התחרות הקבוצתית תיערך במשקלים 57, 70 ומעל 70 ק"ג אצל הנשים, 73, 90 ומעל 90 ק"ג אצל הגברים.

הניקוד גם שם חותמת רשמית על זהות הנציגים הישראלים לטוקיו במשקלים בהם היה יותר ממועמד אחד בקרב על הכרטיס: במשקל עד 66 ק"ג הנציג הישראלי לטוקיו יהיה ברוך שמאילוב, המדורג חמישי בעולם. טל פליקר, המדורג 12 בעולם, יישאר בבית. על פי תנאי הסף שקבע איגוד הג'ודו הישראלי, במידה שהפער בין שני ג'ודוקא ישראלים המדורגים בתוך 12 הראשונים בעולם עומד על יותר מארבעה מקומות בדירוג אחרי גראנד סלאם דיסלדורף - ייסע המדורג גבוה מביניהם. במשקל עד 52 ק"ג המצב דומה - גפן פרימו מדורגת במקום השמיני בעולם, ותייצג את ישראל על חשבון גילי כהן, שבמקום ה-15.

"איגוד הג'ודו מעריך את ההשקעה העצומה של גילי כהן וטל פליקר ואת הדרך האדירה שעשו", נמסר מהאיגוד, "הם התמודדו בצורה נפלאה, ספורטיבית והגונה".

בנוסף, ייצגו את ישראל בטוקיו הספורטאים הבאים: שירה ראשוני (עד 48 ק"ג), ותמנע נלסון לוי (עד 57 ק"ג) אצל הנשים; טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג), שגיא מוקי (עד 81 ק"ג), פיטר פלצ׳יק (עד 100 ק"ג) ואורי ששון (מעל 100 ק"ג). בנוסף, על הכרטיס לטוקיו עדיין נאבקות גילי שריר וענבל שמש (עד 63 ק"ג), כמו גם רז הרשקו (מעל 78 ק"ג). לי קוכמן, סגן אלוף אירופה במשקל עד 90 ק"ג, עדיין במאבק על הכרטיס. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ