אליפות העולם בגלישה: מאיה מוריס פתחה חזק, תום ראובני ושחר צוברי צמודים

בתחרות שמתקיימת באוסטרליה, סיימה הגולשת הישראלית את יום השיוטים הראשון במקום הרביעי. קטי ספיצ'קוב, בעלת הסיכויים הטובים ביותר לייצג את ישראל בטוקיו, תשיעית. בגברים המירוץ פתוח, כשראובני נמצא במקום השביעי וצוברי בשמיני

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תום ראובני. מקדים במעט את צוברי בסיום יום השיוטים הראשון
תום ראובני. מקדים במעט את צוברי בסיום יום השיוטים הראשוןצילום: איגוד השייט

נבחרת גלישת הרוח של ישראל פתחה היום (שלישי) את הופעתה באליפות העולם ב-RSX הנערכת בסורנטו, אוסטרליה, עם חמישה נציגים ונציגות בעשירייה הראשונה בתום שלושה שיוטים. אצל הנשים, מובילה את החבורה מאיה מוריס שמדורגת במקום הרביעי, כשאחריה נוי דריהן (8) וקטי ספיצ'קוב (9). אצל הגברים, תום ראובני מדורג שביעי, ושחר צוברי מקום אחד אחריו.

מי שפתחה בצורה הטובה ביותר את התחרות זו דריהן, שסיימה את השיוט הראשון במקום הראשון, אולם בשיוט שלאחריו נפלה למקום ה-22, ובשלישי התאוששה וסיימה במקום שביעי. מוריס עקפה אותה בדירוג הכללי בזכות פתיחה יציבה (4, 8, 11), ורחוקה בשלב זה מרחק נקודה אחת מליליאן דה חאוס ההולנדית שבמקום השלישי.

לספיצ'קוב, סגנית אלופת העולם המכהנת, לקח זמן להתחמם. את השיוט הראשון היא סיימה במקום ה-20, את השני במקום ה-12, ובשיוט השלישי כבר סיימה במקום השני. כזכור, קיימים מעט מאוד תרחישים שימנעו ממנה להיות הנציגה הישראלית לאולימפיאדה, שכן היא מובילה בפער ניכר על חברותיה בניקוד האולימפי. אחריה נמצאת נגה גלר, המדורגת במקום ה-21.

קטי ספיצ'קוב. היריבות בינה לבין דריהן הרעידה את הענףצילום: ROBERT HAJDUK - RSX CLASS

בשונה מהנשים, בשאלת הנציג לאולימפיאדה אצל הגברים הכל פתוח, וכך זה נראה גם אחרי יום השיוטים הראשון בסורנטו. תום ראובני, שסיים במקום השמיני באליפות העולם בספטמבר ומוביל במעט במאבק הפנימי, צבר מומנטום להמשך עם פתיחה טובה, כשסיים במקומות השני, השלישי וה-13.

שחר צוברי, שייצג את ישראל בשלוש האולימפיאדות האחרונות, מתייצב מקום אחד אחריו בדירוג הכללי (8), אחרי שסיים במקומות 12, 5, ו-3. מחוץ לעשירייה הראשונה נמצאים אופק אלימלך (19), יואב כהן (26), סער מינץ (43) ויואב עומר (47).

מחר (רביעי) יתקיימו שלושה שיוטים נוספים, ולאחר מכן ייערכו יומיים של שיוטי גמר אליהם יעפילו 35 הגולשים והגולשות הטובים ביותר. שיוט המדליות ייערך ביום שבת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ