בכיר בוועד האולימפי: האולימפיאדה עלולה להתבטל עקב הקורונה. ההכרעה - בחודשים הקרובים

דיק פאונד, חבר הוועד הוותיק ביותר, התראיין לאי-פי ואמר שהחלטה תתקבל עד לסוף מאי. עם זאת הוא עודד את הספורטאים להמשיך להתכונן לתחרות: "נכון לעכשיו, העסקים כרגיל". איטליה דחתה את כל משחקי הכדורסל במדינה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אישה עוטה מסכה ביפן. החלטה על עתידה של האולימפיאדה בטוקיו תתקבל עד סוף מאי
אישה עוטה מסכה ביפן. החלטה על עתידה של האולימפיאדה בטוקיו תתקבל עד סוף מאיצילום: Jae C. Hong/אי־פי

חבר בכיר בוועד האולימפי הבינלאומי אמר היום (שלישי) כי במידה שהתפשטות וירוס הקורונה תימשך ותהווה סיכון לנוכחים באולימפיאדה שתיערך הקיץ, מארגניה צפויים לבטלה לחלוטין ולא לדחות את מועד קיומה או לשנות את מיקומה.

דיק פאונד, אחד מחברי הוועדה הוותיקים ביותר, העריך בראיון לאי-פי שהחלטה סופית תינתן בעוד חודשיים או שלושה - משמע עד סוף חודש מאי לכל המאוחר. "בערך בתקופה הזו, אני חושב שנצטרך לשאול את עצמנו האם המצב תחת שליטה כך שאנחנו בטוחים לגבי טוקיו או לא?" הוא אמר, "לקראת תחילת המשחקים הרבה דברים צריכים לזוז. אתה צריך להתחיל לארגן את האבטחה, את האוכל, את הכפר האולימפי, המלונות וגם את צוותי התקשורת". פאונד נשאל מה יקרה במידה והוועדה תחליט שהמשחקים לא יכולים להתקיים בטוקיו והשיב כי אם כך "הם צפויים להתבטל". 

עם זאת, פאונד עודד את הספורטאים להמשיך להתכונן בכל הכוח לאוליפיאדה. "ככל שאנחנו יודעים, אתם הולכים להיות בטוקיו", אמר פאונד, "כל האינדיקציות בשלב זה מורות על 'עסקים כרגיל' אז תמשיכו להיות ממוקדים בספורט ותהיו בטוחים שהוועד האולימפי לא הולך לשלוח אתכם למצב שיסכן אתכם".

נדחו כל משחקי הכדורסל באיטליה

התפרצות וירוס הקורונה באיטליה ממשיכה להשפיע על הספורט במדינה. אחרי שכמה משחקי כדורגל נדחו, והוחלט שמשחק הצמרת בין יובנטוס לאינטר ישוחק ללא קהל, גם הכדורסל מגיב להתפרצות המגיפה. 

כל משחקי הכדורסל שהיו מתוכננים לסוף השבוע הקרוב במדינה נדחו עקב התפרצות הוירוס במדינה, כך הודיעו רשויות הכדורסל האיטלקיות. גם משחקים שכבר נדחו ממחזור קודם לא ישוחקו.

כמה מהקבוצות ביקשו לשחק ללא קהל אבל איגוד הכדורסל האיטלקי החליט לדחות באופן כולל את כל האירועים. "איגוד הכדורסל האיטלקי בשיתוף עם מנהלות הליגות השונות נשמע להוראות הבטיחות של הממשלה והמחוזות השונים והחליט לדחות את כל המשחקים במחזור הקרוב של כל הליגות. האיגוד ימשיך לעקוב אחרי התפתחות המצב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ