האולימפיאדה הבאה בתור? ראש ממשלת יפן קרא לבטל את אירועי הספורט הקרובים

שינזו אבה דרש לבטל אירועים שתוכננו לשבועיים הבאים, שיהיו "פרק זמן קריטי" לעצירת התפשטות נגיף הקורונה. בממשלת יפן הבהירו כי ההכנות למשחקים מתקיימות כסדרן. מנכ"ל המשחקים האולימפיים: "נמשיך עם המשחקים האולימפיים כמתוכנן"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אישה עם מסכה מצטלמת עם הקמעות האולימפיים ביפן
אישה עם מסכה מצטלמת עם הקמעות האולימפיים ביפןצילום: Jae C. Hong/אי־פי

פחות מחמישה חודשים לפתיחת המשחקים האולימפיים בטוקיו (24 ביולי), ביפן - שם נדבקו כ-170 אנשים בווירוס הקורונה - מתעוררים סימנים מדאיגים. היום (רביעי) קרא ראש הממשלה שינזו אבה לבטל את אירועי הספורט והתרבות המרכזיים שתוכננו במדינה לשבועיים הקרובים. לטענתו, מדובר בפרק זמן קריטי ביותר לעצירת התפשטות הנגיף. "יש סיכון גדול להדבקה באירועים ספורטיביים או תרבותיים שמאגדים אנשים רבים", הסביר.

לאחרונה נתונים היפנים בלחץ גדול לאור התפשטות הנגיף ביבשות השונות והסמיכות היחסית למשחקים האולימפיים, אליהם צפויים להגיע כ-15,500 אלף אתלטים (כולל המשחקים הפראלימפיים). עם זאת, בממשלת יפן דאגו להדגיש כי חרף דבריו של אבה, אין שום כוונה לדון בדחייה או ביטול של אירוע הספורט הגדול ביותר. "על פי עמדת הוועד האולימפי הבינלאומי, אנו ממשיכים עם ההכנות כמתוכנן", אמר דובר הממשלה. 

"המחשבה הבסיסית שלנו היא להמשיך כרגיל עם המשחקים האולימפיים והפראלימפיים כמתוכנן", אמר טושירו מוטו, מנכ"ל המשחקים האולימפיים בטוקיו, זאת בעקבות דבריו אתמול (שלישי) של סגן נשיא הוועד האולימפי לשעבר דיק פאונד. "נכון לעכשיו, קשה לחזות מה יקרה עם התפשטות הקורונה, אבל ננקוט את הצעדים הדרושים כדי לוודא שהמשחקים יהיו בטוחים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ