בגלל הקורונה: ישראל לא תכניס את נבחרת איטליה לתחרות שחייה בינלאומית

איגוד השחייה הישראלי החליט כי בעקבות הנחיות משרד הבריאות, המשלחת האיטלקית לא תוכל להכנס לארץ ולהשתתף בתחרות הסבב האירופי בשחייה במים פתוחים באילת. ישיבת האיגוד האירופי שתוכננה להיערך בישראל בוטלה, מפני שנשיא האיגוד מגיע מאיטליה

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחרות שחייה במים פתוחים, בישראל. התחרות תתקיים כסדרה, ללא האיטלקים
תחרות שחייה במים פתוחים, בישראל. התחרות תתקיים כסדרה, ללא האיטלקיםצילום: גלעד קוולרצ'יק
איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר

בסוף השבוע הבא (8-6 במארס) תיערך באילת התחרות הפותחת את הסבב האירופי בשחייה במים פתוחים, ונבחרת איטליה תיעדר ממנה בשל הנחיות משרד הבריאות בנוגע לנגיף הקורונה.

על פי הודעת איגוד השחייה הישראלי, בהערכת מצב שנערכה היום במשרדי האיגוד הוחלט ש"אם לא יהיה שינוי בהנחיות, הסבב יתקיים במלואו, אולם ייאלצו להיעדר ממנו שחייניות ושחייני נבחרת איטליה, כמו גם כל שחיין או שחיינית מהנבחרות האחרות אשר שהה באיטליה או בשאר המדינות שהוגדרו על ידי משרד הבריאות כמסוכנות במהלך השבועיים האחרונים".

לתחרות, שמהווה גם את אליפות ישראל במים פתוחים לשנת 2020, יגיעו שחיינים מ-23 מדינות. המשחה ל-10 ק"מ ישמש גם כתחרות המבחן לקראת תחרות הקריטריון האולימפי במרחק זה.

עוד הוחלט כי כל טיסות הנבחרות השונות ליעדים יישקלו באופן פרטני בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כשהערכת מצב תתבצע על בסיס יומי. הטיסה של שחייני נבחרת ישראל למחנה האימונים בסן דייגו בשבוע הבא תתקיים כסדרה, כמו גם טיסת נבחרת השחייה האמנותית (הנמצאת בימים אלה במחנה אימונים בספרד) לתחרות בפריז. עם זאת, ישיבת הנהלת ה-LEN, איגוד השחייה האירופי, שהיתה אמורה להיערך בישראל ב-21 במרץ נדחתה בשלב זה, שכן נשיא האיגוד, פאולו בארלי, מגיע מאיטליה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ