המדליה הכי מאכזבת: נוי דריהן זכתה רק בארד, אבל האם ספיצ'קוב תטוס לטוקיו?

נוי דריהן היתה בדרך למדליית זהב ולאולימפיאדה, אך שיוט מדליות חלש הוריד אותה למקום השלישי. ספיצ'קוב אמורה לייצג את ישראל, אך כעת האיגוד בודק האם חסמה את דריהן בכוונה. שחר צוברי סיים רביעי באליפות ויטוס לטוקיו באופן רשמי

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דריהן. שמחה מהולה באכזבה
דריהן. שמחה מהולה באכזבהצילום: עמית שיסל

בארבעת הימים האחרונים עשתה נוי דריהן את מה שאף אחד לא ציפה ממנה. היא עלתה למקום הראשון באליפות העולם בגלישת רוח ביום השיוטים השני, ניצחה שיוט אחרי שיוט, ושמרה על הבכורה עד לשיוט המדליות. היא ידעה שאם תסיים את המירות לפני ליליאן דה חאוס ההולנדית - התואר אלופת העולם מובטח לה, ואיתו הכרטיס לאולימפיאדה. לצערה, דווקא במאני-טיים של המאני-טיים, התקוות שלה התנפצו. יריבתה, שעד לפני כמה חודשים היתה חברתה, אמורה לטוס במקומה.

דריהן סיימה במקום התשיעי בלבד בשיוט המדליות, חמישה מקומות מתחת דה חאוס שסיימה רביעית. ההולנדית הוכרתה לאלופת העולם, ודריהן אפילו לא יצאה עם מדליית הכסף - זו הלכה לשרלין פיקון הצרפתייה, שחצתה שנייה את קו הסיום וסיימה עם 51 נקודות שליליות, לעומת 52 של דריהן. ספיצ'קוב אמנם הגיעה במקום העשירי והאחרון בשיוט המדליות, אבל סיימה את התחרות במקום השישי הכללי והוכיחה את יציבותה בצמרת העולמית. הישרלאית שתצא עם חיוך מהיום הזה, זו ספיצ'קוב - היא תהיה זו שתייצג את ישראל באולימפיאדה, בכפוף לאישור הנהלת איגוד השיט - שבעקבות החשד כי ספיצ'קוב חסמה את דריהן בכוונה בשיוט המדליות, עשוי גם לתת לדריהן את המקום במשחקים.

צריך להזכיר כי על פי הקריטריון הפנים ישראלי, מדליית זהב באליפות העולם שנערכת בשנה האולימפית מקנה לזוכה בה את הכרטיס למשחקים האולימפיים באופן אוטומטי. לכך בדיוק כיוונה דריהן, ורק ברגע האחרון פספסה את ההזדמנות לעשות זאת. עם זאת, למאמני נבחרת הגלישה, לי קורזיץ וערן סלע, יש יכולת להחליט בעצם, ללא קשר לניקוד, מי הגולשת שצריכה לייצג את ישראל בטוקיו. לאור החשד שספיצ'קוב חסמה את דריהן בכוונה, לא מן הנמנע שייבחרו להמליץ דווקא על האחרונה.

ספיצ'קוב. צפויה לייצג את ישראל במשחקיםצילום: ROBERT HAJDUK - RSX CLASS

עלות השחר

בפעם השנייה בקמפיין האולימפי הזה, שחר צוברי מסיים במקום הרביעי באליפות העולם בגלישת רוח. הגולש הישראלי בן ה-33 הבטיח כבר אתמול בבוקר את מקומו באולימפיאדת טוקיו וקיווה לזכות גם במדליית הארד, אבל הגיע במקום השישי בשיוט המדליות, וסיים במקום הרביעי הכללי עם 62 נקודות שליליות - שש נקודות ממדליית הארד.

""ש לנו נציג מצויין לאולימפיאדה", אמר מאמן נבחרת הגברים גור שטיינברג, "שחר יתמודד ביפן על מדליה. האולימפיאדה הזאת הולכת להיות תיקון לריו. העבודה בנבחרת בשנתיים האחרונות הביאה לשיפור מתמשך בכל תחרות המטרה. התחלנו באליפות אירופה 2019 מחוץ לתמונה. בהמשך באליפות העולם 2019 תום הכניס רגל לשיוט המדליות. באליפות העולם הזאת, אפילו יותר מהמטרה, הגיעה הנבחרת לשני נציגים בשיוט המדליות, כאשר צוברי אף נאבק עד השנייה האחרונה על מדליית ארד. אנחנו נמשיך באותה שיטה עם עבודת הנבחרת עד המדליה בטוקיו". 

למעשה צוברי היה הנציג הישראלי לאולימפיאדה בכל ארבע הפעמים בן דגם ה-RSX היה הדגם האולימפי - החל מבייג'ין, בה זכה בארד, עובר בלונדון וריו המאכזבות מבחינתו, וכעת גם בטוקיו, הפעם האחרונה בה יהווה הניל פרייד את הדגם האולימפי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ