צפו: האם ספיצ'קוב חסמה את נוי דריהן כדי לשמור על המקום באולימפיאדה?

לספורט הארץ נודע כי באיגוד השיט בודקים מה קרה בזינוק לשיוט המדליות, בו סיימו דריהן תשיעית וספיצ'קוב עשירית. דריהן היתה צריכה לזכות באליפות העולם כדי לגזול מיריבתה את הכרטיס לאולימפיאדה. דריהן הגישה ערעור על תוצאות השיוט לאיגוד הישראלי, ודרשה להיות נציגת ישראל למשחקים

איתמר קציר
איתמר קציר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
ספיצ'קוב. בסביבתה של דריהן טוענים כי חיבלה בה במכוון
ספיצ'קוב. בסביבתה של דריהן טוענים כי חיבלה בה במכווןצילום: ROBERT HAJDUK - RSX CLASS
איתמר קציר
איתמר קציר

קטי ספיצ'קוב השיגה הלילה את הכרטיס לאולימפיאדת טוקיו, אך האם היא עשתה זאת באופו חוקי? סרטון המתעד את הזינוק לשיוט המדליות מצביע על כך שספיצ'קוב חסמה את דרכה של דריהן באופן מכוון, לכאורה, ובכך מנעה ממנה את האפשרות להיאבק על מדליית הזהב. באיגוד השיוט קבעו שספיצ'קוב פעלה באופן כשר, אך מאמנת הנבחרת לי קורזיץ מחזיקה בדעה שונה.

דריהן ידעה שמדליית זהב באליפות העולם תשלח אותה לאולימפיאדה, בעוד ספיצ'קוב ידעה שכל תוצאה אחרת - והיא זו שתטוס. כל מה שהיא צריכה זה שדריהן לא תזכה בזהב. בסרטון המתעד את האירועים בתחילת המירוץ, שפורסם בעמוד הרשמי של הדגם האולימפי בגלישת רוח, ניתן לראות כבר בהתחלה כי שתי הגולשות הישראליות נתקעות זו בזו, בעוד כל שאר הגולשות בורחות קדימה. בסרטון נוסף שהגיע לידי הארץ אפשר לראות כיצד ספיצ'קוב מזנקת לאותו הנתיב שאליו זינקה דריהן, ומהמים נשמעות צעקות בעברית - "היי! מה זה?!", כשלא ברור אם מדובר בקולה של דריהן או של חברותיה שיושבות עם צוות המאמנים על סירת הנבחרת. דריהן סיימה במקום התשיעי בשיוט, ספיצ'קוב בעשירי. דריהן זכתה בארד, ספיצ'קוב, על פניו, בכרטיס האולימפי.

בשעות האחרונות בודקים באיגוד מה באמת קרה שם, כשהאפשרות שדריהן נחסמה בכוונה על ידי ספיצ'קוב נמצאת על השולחן. להוכיח דבר כזה ייקח עוד זמן, מה שאומר שהדרמה במאבק על הכרטיס האחד לאולימפיאדה עדיין רחוקה מסיום. ייתכן שמאמני הנבחרת לי קורזיץ וערן סלע ייבחרו שלא להמליץ על ספיצ'קוב כנציגה הישראלית לטוקיו, אם יתברר שאכן חסמה את דריהן בכוונה. דריהן עצמה כבר הגישה לאיגוד הישראלי ערעור על התוצאות באליפות העולם, בעקבות אירועי היום, ודורשת להיות הנציגה הישראלית במשחקים.

דריהן וספיצ'קוב, שתיהן בנות 21 מאגודת הפועל אילת, התחילו את הקמפיין האולימפי הזה בתור חברות קרובות. לאחר שספיצ'קוב החלה לנהל רומן עם מאמנה הצרפתי של הנבחרת, פייר לוקה, היתה דריהן הראשונה להתריע על כך בפני האיגוד. מאז שנחשפה הפרשה השתיים ניתקו קשר, כשדריהן ומשפחתה היו מהקולות הבולטים שקראו לאפס את הניקוד האולימיפי - אך איגוד השיט קבע שאין סיבה לעשות זאת. כעת ייתכן שתיבת הפנדורה הזאת תיפתח מחדש, בעקבות המאבק בין החברות שהפכו לאויבות. כיום ספיצ'קוב מתאמנת בנפרד מהנבחרת, יחד עם מאמנה/בן זוגה.

"קטי חיבלה לנוי ומנעה ממדינת ישראל  מדליית זהב ממניעים אישיים, היא עצמה יכלה להביא מדליה אבל העדיפה לחבל לנוי", נמסר מסביבתה של דריהן, "בתחילת הפרשה קטי יצאה לעיתונות ידיעות אחרונות ואמרה על הבנות 'כשמפסידים עושים דברים נואשים', והנה זה מה שהיא עושה. פייר (לוקה, שעדיין מאמן את ספיצ'קוב) מסתובב לחוץ, וקטי מסתובבת עם פרצוף אשם. כולם יודעים מה היא עשתה, ההתנהגות הזאת מגעילה אותם, ואף אחד לא בירך ולא מדבר איתה. לפני התחרות הזהירו  את הבנות על זה, שלא יהיה מקרה שחר-נמרוד, והנה קטי עשתה את זה. כל הגולשים והגולשות רואים את ההתנהגות של קטי בצורה חמורה ולא ספורטיבית. אסור לשתוק על זה".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ