איגוד השיט: "קטי ספיצ'קוב גלשה באופן חוקי לגמרי. נוי דריהן מוזמנת לערער"

יו"ר איגוד השיט והמנהל המקצועי קבעו כי לא היתה בעיה בהתנהלותה של ספיצ'קוב בזינוק בשיוט המדליות. ערעורה של דריהן לראשי התחרות נדחה. דריהן בראיון ל"ספורט הארץ": "קטי השיגה את הקריטריון באופן לא חוקי, קורזיץ תמליץ עליי לוועדה לבחירת הנציג לאולימפיאדה"

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוי דריהן, משמאל, עם קורזיץ והמדליה. "הוכחתי כמה אני יותר טובה מקטי"
נוי דריהן, משמאל, עם קורזיץ והמדליה. "הוכחתי כמה אני יותר טובה מקטי"צילום: באדיבות לי קורזיץ

מטקס הענקת המדליות באליפות העולם בגלישת רוח יצאה נוי דריהן ברגשות מעורבים. ״דבר ראשון אני מרגישה גאווה, שהצלחתי להביא מדליה, שהראיתי יכולות, שאני יכולה גם לנצח בתחרות ושיש לי את היכולת״, אמרה בשיחה עם ״ספורט הארץ״ מיד לאחר שירדה מהפודיום, ״מצד שני אני מרגישה קצת מבאס, וזה מצער אותי כל מה שקרה העניין עם קטי״.

דריהן מתייחסת לזינוק לשיוט המדליות, שבו נראה לכאורה כי ספיצ'קוב חוסמת את דרכה כדי למנוע ממנה להיאבק על המקום הראשון. מדליית זהב בתחרות היתה מעניקה לדריהן את הכרטיס האולימפי באופן אוטומטי, אך כל תוצאה אחרת - בלי קשר למה שספיצ'קוב תעשה - היתה נותנת לאחרונה את הכרטיס. השתיים סיימו במקומות התשיעי והעשירי, כשדריהן מקדימה את ספיצ'קוב, מה שנתן לה את מדליית הארד. דריהן הגישה ערעור על תוצאות השיוט לאיגוד העולמי, אך הערעור נדחה. איגוד השיט הישראלי קבע: ספיצ'קוב נהגה באופן כשר.

"לנוי מגיע כל הכבוד על תחרות מדהימה״, אמר יו״ר איגוד השיט גילי אמיר, ,נכחתי בסירה יחד עם אלי צוקרמן, המנהל המקצועי, בזמן הזינוק לשיוט המדליות - ולא ראינו משהו לא תקין בהתנהלותה של קטי. בהמשך, הערעור של נוי נגד קטי נדחה על ידי ועדת התחרות. אם נוי תרצה לערער על תוצאת המבחנים לטוקיו היא תוכל לעשות זאת בארץ, מול הערכאה השיפוטית של איגוד השייט".

גם צוקרמן התייחס לטענותיה של דריהן: "סיימנו את אליפות העולם עם תוצאות מרשימות, בראשן מדליית הארד של נוי דריהן. תחרויות המבחן לקביעת הנציגים האולימפיים הסתיימו. הייתי נוכח לאורך כל התחרות, הספורטאים התנהגו בצורה ספורטיבית וערכית ואני שולל כל טענה להתנהגות לא ספורטיבית. קטי ספיצ'קוב הפליגה בצורה חוקית לגמרי וזכתה בניצחון במבחנים האולימפיים בצורה חוקית ומכובדת. אצלנו מנצחים ומפסידים בים. נוי עשתה אליפות עולם מדהימה והשיגה הישג שיא. כל הכבוד!".

״רואים בסרטון שהיא מגיעה אליי מאחורה, ונכנסת שם - זה לא חוקי״, משיבה דריהן באופן נחרץ, ״שומעים את הזינוק, והיא פשוט חוסמת אותי ולא נותנת לי לצאת מהקו. כל מי שעקפה אותי פתחה עליי ניקוד כפול. זה מבאס שקטי עשתה את זה, כי גם היה לה סיכוי לקחת מדליית ארד - היא היתה חמישית לפני זה - אבל היא הפסידה מקומות. סיימנו אני תשע והיא עשר והצחתי לעקוף אותה. כל התחרות הזאת מוכיחה שאני זאת שצריכה לצאת לטוקיו וכמה אני יותר טובה ממנה - גם כשהיא הורסת לי את הזינוק, הוכחתי שאני יכולה לעקוף אותה בשיוט המדליות, שהיא יצאה אליו לפניי״.

דריהן (מימין) עם המאמנת לי קורזיץ והמדליה. "הבטיחה שתמליץ עליי"צילום: באדיבות לי קורזיץ

דריהן גם סיפרה כי לי קורזיץ, מאמנת הנבחרת, אמרה כי תמליץ עליה ולא על ספיצ׳קוב בקרב על הכרטיס לטוקיו. ״עוד שבועיים יש וועדה של בחירת הנציגים לטוקיו, עם המלצה של המאמנים. שם מאמן יכול להמליץ על מישהו אחר בלי שום קשר לניקוד. לי תמליץ עליי שם, ותיתן את הסיבות. היא הבטיחה לי. הפגנתי פה יכולות שלא ראו הרבה זמן, וזה רק מוכיח כמה שאני יותר טובה, ויכולה להביא מדליה בטוקיו. זה מצער שקטי השיגה את זה באופן לא חוקי״.

מבחינתה, התחרות הזו היא ההוכחה שבמשך קמפיין שלם גולשות הנבחרת הופלו לרעה על ידי המאמן פייר לוקה, שניהל רומן עם ספיצ׳קוב בעודו מאמן את כל הגולשות. ״זו קפיצת מדרגה מאליפות העולם הקודמת, זה מוכיח כל מה שהתלוננו עליו בדו״ח האחרון״, אומרת דריהן, ״זה מראה כמה שזה נכון - שכן יש לנו את היכולת, ומספיק שנותנים יחס שווה אז רואים מה אפשר לעשות, וכמה פוטנציאל אפשר לממש״.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ