ספורט הארץ

לונה צ'מטאי סלפטר זכתה הבוקר (ראשון) במרתון טוקיו וקבעה שיא ישראלי - 2:17:45 שעות, שיפור דרמטי של שתי דקות ושנייה משיאה הקודם. כך קבעה הרצה הישראלית גם את שיא התחרות וכן השיגה את התוצאה השמינית בטיבה בהיסטוריה. הריצה הפכה אותה למרתוניסטית השישית בטיבה בהיסטוריה, שכן שתיים מהרצות שרצו מהר ממנה, עשו זאת פעמיים.

צ'מטאי סלפטר, בין הספורטאיות הישראליות היחידות שיצאו להתחרות באיזור חרף התפרצות נגיף הקורונה, הקדימה את בירהנה דיבאבה ואספה קבדה האתיופיות וזכתה גם בפרס כספי על סף 125 אלף דולר. מדובר בניסוי כלים מבטיח לקראת אולימפיאדת טוקיו, בה צ'מטאי סלפטר תתרכז בריצת המרתון. עם זאת, המירוץ הנוכחי לא נערך על המסלול האולימפי, שנקבע בעיר סאפורו המרוחקת כ-800 ק"מ מטוקיו בשל הלחות הגבוהה בבירת יפן.

צ'מטאי סלפטר חוצה את קו הסיום, הבוקר במרתוןצילום: AFP

"אני מאוד מרוצה מהביצועים של היום, ההכנה שלי אפשרה לי לשפר את השיא האישי שלי, אני מרגישה שהתוצאה היום מחזירה לי על כל העבודה הקשה שנעשתה בחודשים האחרונים", אמרה צ'מטאי סלפטר בסיום, "לצערי בשני המרתונים האחרונים לא יכולתי לבטא את עצמי ביום המירוץ, אבל היום כל התנאים היו מושלמים כאן בטוקיו. כל כך רציתי לנצח פה ולהשיג שיא אישי חדש, שרצתי כמה שיותר מהר. בסופו של דבר, הגעתי למקום הראשון וזכיתי במרתון".

בספטמבר האחרון קרסה צ'מטאי סלפטר במהלך אליפות העולם במרתון שהתקיימה בדוחא, בשל תנאים קשים של 28 מעלות צלזיוס ו-76% לחות. הרצה התמוטטה על המסלול אחרי כ-32 ק"מ, כאשר רק 36 רצות מתוך 68 המתחרות סיימו את הריצה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ