גור שטיינברג: "בחירה בספיצ'קוב על פני דריהן תפגע בשחר צוברי"

מאמן נבחרת הגברים בגלישת רוח, שהוביל את הגולש הישראלי למקום הרביעי באליפות העולם ולהשגת הכרטיס לטוקיו, מבקר את החלטת איגוד השיט: "ההנחה שהיא היחידה עם סיכוי למדליה כבר לא תקפה". האיגוד בתגובה: "לא מנהלים ויכוחים עם גור שטיינברג"

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שטיינברג. "ההמלצה צריכה להתבסס על 5 קריטריונים מוגדרים היטב שרק באחד מהם - טבלת הניקוד - יש לקטי יתרון על נוי", אומר מאמן נבחרת הגברים
שטיינברג. "ההמלצה צריכה להתבסס על 5 קריטריונים מוגדרים היטב שרק באחד מהם - טבלת הניקוד - יש לקטי יתרון על נוי", אומר מאמן נבחרת הגבריםצילום: איגוד השייט

גור שטיינברג, מאמן נבחרת גלישת הרוח לגברים, לא חושש להביע את דעתו. גם לאחר שחשף בריאיון ל"ספורט הארץ" כי איגוד השיט הגיש לו מכתב אזהרה לפני פיטורים, הוא לא היסס לעמוד על עמדתו לפיה איגוד השיט טעה בטיפול בפרשת הרומן. כעת, לאחר אליפות העולם בשיט, הוא אומר: "אם קטי ספיצ'קוב תייצג את ישראל באולימפיאדה, ההכנה של שחר צוברי תיפגע".

"הצגת בחירתה שלי קטי על חשבון נוי בתקשורת כסופית, מטעה", אומר שטיינברג, ומתייחס לכך שוועדה מקצועית מיוחדת צריכה לבחון את הניקוד האולימפי ואת המלצת המאמן או המאמנת, כאשר במקרה הזה צפויה לי קורזיץ להמליץ על דריהן, בניגוד לניקוד. עם חזרתה לארץ הודיעה דריהן כי תערער על הניקוד האולימפי ועל הבחירה של האיגוד לשלוח את ספיצ'קוב למשחקים בטוקיו. 

"ההמלצה צריכה להתבסס על 5 קריטריונים מוגדרים היטב שרק באחד מהם - טבלת הניקוד - יש לקטי יתרון על נוי", קובע שטיינברג, "בארבעת הקריטריונים האחרים יש לנוי יתרון או שוויון מול קטי. בקריטריון השני - יכולת הישגית באירועי מטרה - סימנה השבוע נוי הצלחה גדולה תחת לחץ אימיים. בהיבט החיזוי להישג במשחקים, דווקא נוי בקו עלייה וקטי בקו ירידה. המשך העבודה המצוינת עם קורזיץ צריך להביאה למשחקים אף במצב טוב יותר. בסעיף הרביעי - השתייכות ופעילות בנבחרת נוי מנצחת בנוק-אאוט: קטי ומאמנה התנתקו מנבחרות האיגוד באופן צורם".

בהתייחסותו לסעיף החמישי - אופק הישגי למחזורים האולימפיים הבאים - מספק שטיינברג אזהרה מעניינת: "ברור שבחירה בנוי מתאימה יותר גם בגלל הסיכון שקטי מתאמנת בחודשים האחרונים בצרפת, ועלולה גם בהמשך, באופן טבעי, לעבור לייצג את צרפת. בחירה בנוי תעזור לשמור גם את שאר בנות הנבחרת בפעילות תחרותית. ההנחה שהיתה נכונה עד לפני שבועיים - שקטי היא היחידה עם סיכוי משמעותי למדליה - כבר לא תקפה. נוי הוכיחה שהיא מועמדת ראויה".

שטיינברג יוביל את צוברי, שסיים רביעי באליפות העולם והשיג את הכרטיס האולימפי הישראלי, במשחקים בטוקיו. לשיטתו, בחירה בדריהן עדיפה גם לאינטרסים של נבחרת הגברים. "הנבחרת מצליחה להקדים בעקביות את הציפיות, ושחר צוברי יגיע כמועמד חזק למדליה", הוא אומר, מכיוון ש"קטי ומאמנה התנתקו לאחרונה משיתוף פעולה עם ספורטאי ואנשי המקצוע באיגוד - בחירה של קטי ומאמנה על פני נוי תפגע גם בסיכויי הצלחתו של צוברי, ובכך שלא יתאפשר שיתוף פעולה בין הצוותים".

מאיגוד השיט נמסר בתגובה כי "לאחר שיתקבלו המלצות מאמני נבחרת הגלישה, נשים וגברים, תתכנס הוועדה לקביעת הנציגים האולימפיים לטוקיו 2020 ותקבל החלטה על פי ההמלצות, וכל יתר הקריטריונים שנקבעו לפני תחילת התחרות על הכרטיס הישראלי. לבסוף, הנהלת איגוד השייט תדון בהמלצה הסופית של הוועדה. איגוד השייט לא מנהל ויכוחים פומביים עם מאמני הנבחרות ובוודאי לא עם גור שטיינברג".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ