הצהרת הוועד האולימפי הבינלאומי: משחקי טוקיו 2020 לא יידחו בגלל הקורונה

חרף החששות העולמיים מהתפשטות נגיף הקורונה, הוועד האולימפי הבינלאומי דוחף לקיום המשחקים האולימפיים כסדרם

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תושבות טוקיו על רקע הסמל האולימפי
תושבות טוקיו על רקע הסמל האולימפיצילום: ATHIT PERAWONGMETHA/רויטר

הוועד האולימפי הבינלאומי פירסם היום (שלישי) הצהרה לפיה ראשיה נותרו מחויבים לקיום המשחקים האולימפיים כסדרם, בין 24 ביולי ל-9 באוגוסט 2020, חרף החששות העולמיים מהתפרצות נגיף הקורונה.

"הוועד המנהל מביע מחויבות מלאה להצלחת משחקי טוקיו 2020", נכתב בהצהרה, "הוועד עודכן בכל הצעדים שננקטים על מנת להתמודד עם התפשטות הקורונה. צוות משותף לוועד, מארגני המשחקים, ראשי העיר המארחת, נציגי ממשלת יפן ואנשי ארגון הבריאות העולמי, הוקם באמצע חודש פברואר. הוועד האולימפי הבינלאומי תומך במדיניות הזאת וימשיך להישמע להנחיות ארגון הבריאות העולמי, שמוביל את הנושא". תומס באך, יו"ר הוועד, הציע לספורטאים "להתכונן במלוא המרץ למשחקים".

מוקדם יותר, השרה הממונה על המשחקים האולימפיים בממשלת יפן, סייקו השימוטו, העלתה את האפשרות כי האולימפיאדה תידחה לסוף השנה. "לפי ההסכם שחתמה יפן עם הוועד האולימפי הבינלאומי המשחקים צריכים להתקיים בשנת 2020, מה שמאפשר, לפי פרשנות מסוימת, לדחות את המשחקים ולקיימם במהלך השנה", אמרה השרה.

במסגרת הסכם האירוח, הזכות לביטול המשחקים שייכת לוועד האולימפי. מעבר לעובדה שלביטול המשחקים קיים נזק תדמיתי כבד, מלווים לו גם השלכות כלכליות. לפי ההערכה האחרונה, התקציב של המשחקים עמד על כ-12.5 מיליון דולר, מתוך ציפייה כי המשחקים יחזירו חלק מההשקעה בחזרה לכלכלה היפנית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ