ראש ממשלת איטליה: כל תחרויות הספורט באיטליה יושעו עד אפריל, כולל הכדורגל

בעקבות התפרצות נגיף הקורונה במדינה, הוחלט להשעות את כל תחרויות הספורט, כולל את משחקי הסריה A. אירועים בינלאומיים הוחרגו ממהחלטה והמשחקים בגביעי אירופה יתקיימו ללא קהל

עוזי דן
עוזי דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
היובנטוס סטדיום ריק במהלך הדרבי ד'איטליה, אתמול
היובנטוס סטדיום ריק במהלך הדרבי ד'איטליה, אתמול צילום: AFP

כל ענפי הספורט באיטליה, כולל משחקי הסריה A, יושעו עד לחודש אפריל - כך הודיע הערב (שני) ג'וזפה קונטה, ראש ממשלת איטליה. ההחלטה התקבלה לאחר בקשה של הוועד האולימפי האיטלקי לצו ממשלתי, בעקבות ההתפרצות החמורה של וירוס הקורונה באיטליה.

במהלך מסיבת עיתונאים בה הודיע על עוצר בכלל איטליה עד ה-3 באפריל, הסביר ראש הממשלה על החלטותיו: "עלינו להקריב למען טובתה של איטליה וטובתם של הפגיעים ביותר בחברה, ולכן עלינו להשתמש בצעדים קיצוניים יותר. אחתום על הצו שאפשר לסכמו בקצרה: 'אני נשאר מעתה בבית'. על כל אוהדי הספורט והכדורגל במדינה להבין את החלטתנו, אין עוד טעם שאירועי ספורט יימשכו בשלב זה".

ההחלטה תתקבל בברכה באיגוד השחקנים בשתי הליגות הבכירות במדינה, שטענו כי המועדונים מסכנים את בריאותם למען קיום המשחקים. יצוין עוד כי ההחרגה היחידה היא כלפי אירועי ספורט בינלאומיים שכן צפויים להיערך במדינה, אך ללא קהל. 

מוקדם יותר הודיע הוועד האולימפי באיטליה על כוונתו לדרוש צו מהממשלה שיפסיק את המשחקים במדינה. על פי ההודעה, אחרי פגישה עם מספר רב של ראשי איגודים והתאחדויות ספורט, הוחלט להפסיק את כל תחרויות ופעילויות הספורט בה עד ה-3 באפריל עקב התפרצות וירוס הקורונה. ג'ובאני מלאגו, נשיא הוועד האולימפי באיטליה, קיבל ייפוי כוח מחברי הכינוס להודיע לממשלה על הפסקת הפעילות לדרוש את אישורה כדי לאכוף את ההשעיה. 

איטליה היא המדינה שנפגעה בצורה הקשה ביותר באירופה מנגיף הקורונה עם יותר מ-7,000 מקרים ולמעלה מ-300 אנשים שמתו. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ