איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר

איגוד הג'ודו העולמי הודיע הלילה (בין שני לשלישי) על ביטול כל תחרויות הקריטריון האולימפי שמתוכננות להתקיים עד סוף אפריל, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. המשמעות המרכזית היא ביטולם של גראנד סלאם יקטרינבורג ותחרויות הגראנד פרי בטביליסי ובאנטליה.

"אנו מצויים בסיטואציה מצערת שבה עלינו לנקוט בצעדים דרסטיים כדי להגן על משפחת הג'ודו וכדי לשמור על הבטיחות הכללית מסביב לעולם", נכתב בהודעת האיגוד העולמי, "לצערנו הסיטואציה כעת מסוכנת וקריטית מהרבה נקודות מבט. חשוב מאוד שנשמור על משפחת הג'ודו בטוחה בזמנים הללו, וגם שנבטיח תנאים שווים לכל האתלטים המתמודדים על מקומם במשחקים האולימפיים", נמסר בהודעה.

עבור חלק מהישראלים מדובר בבשורה מרגיעה, ובעבור אחרים מדובר בבשורה מדאיגה. מצד אחד, המדליסט האולימפי אורי ששון (מעל 100 ק"ג) שמצוי בבידוד עד יום רביעי ולא אמור היה לצאת לגראנד סלאם ברוסיה בסוף השבוע, עשוי היה לאבד בשל כך את מקומו בשמינייה הראשונה בעולם. מנגד, לי קוכמן (עד 90 ק"ג), כמו גם גילי שריר (עד 63 ק"ג) ורז הרשקו (עד 78 ק"ג) אצל הנשים, עדיין נאבקים על הבטחת מקומם במשחקים האולימפיים, וזקוקים לניקוד בתחרויות. ביטול שלוש התחרויות הללו הופך את שאר התחרויות לקריטיות הרבה יותר, אם כי נכון להיום שלושתם עומדים בקריטריון הבינלאומי.

גילי שריר. עדיין נאבקת על הבטחת מקומה במשחקים האולימפייםצילום: עמית שיסל, מינסק /

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ