המשחקים מתרחקים: סגן יו"ר הוועדה המארגנת של טוקיו 2020 חלה בקורונה

קוזו טשימה, המכהן גם כיו"ר התאחדות הכדורגל היפנית, אומר כי ככל הנראה נדבק בנגיף דווקא במהלך ביקורו באירופה לפני שבועיים. "באירופה בתחילת מארס רמת המודעות היתה שונה מבימים אלה"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קוזו טשימה. הקורונה הגיע גם לבכירי מארגני האולימפיאדה
קוזו טשימה. הקורונה הגיע גם לבכירי מארגני האולימפיאדהצילום: AFP

סגן יושב ראש הוועדה המארגנת של המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020, קוזו טשימה, אמר היום (שלישי) כי הוא נמצא חיובי בבדיקת קורונה. "היום, הבדיקה שלי לקורונה נמצאה חיובית", אמר טשימה בהודעה שהפיצה התאחדות הכדורגל היפנית, שגם בראשה הוא עומד.

טשימה אמר שהוא היה בנסיעת עסקים ב-28 בפברואר, ביקר תחילה בבלפסט שבצפון אירלנד במסגרת כנס בינלאומי של מנהלי כדורגל, וב-2 במארס ביקר באמסטרדם לטובת פגישה של בכירי אופ"א ופיפ"א, בה הציג את הצעתה של יפן לאירוח מונדיאל הנשים ב-2023. למחרת, הוא השתתף בפגישה נוספת של בכירי אופ"א. "באמסטרדם ובאירופה כולה בתחילת מארס, רמת המודעות לקורונה הייתה שונה מבימים אלה. כולם התחבקו, לחצו ידיים והתנשקו".

שלט המקדם את משחקי טוקיו 2020 ברכבת בעירצילום: Jae C. Hong/אי־פי

מדובר במהלומה נוספת על שאלת האירוח של המשחקים בטוקיו השנה. אמנם, המחלה במדינת האיים נמצאת בנסיגה בשבועות האחרונים - רק 19 מקרים חדשים אותרו במדינה היום, ולא נרשמו מתים ממנה, וחלק מתחרויות הספורט חזרו לפעילות. יחד עם זאת, המשך ההתפשטות של הנגיף במדינה, ובוודאי בכל מדינות העולם המערבי - "ספקיות" הספורטאים המובילות של המשחקים - גורמות ליותר ויותר אנשים לפקפק באפשרות שהמשחקים אכן יתקיימו השנה.

בסוף השבוע אמר ראש הממשלה שינזו אבה כי המשחקים יתקיימו כמתוכנן, כבר בולי הקרוב. יחד עם זאת, אבה גם אמר שההחלטה הסופית בידיו של הוועד האולימפי הבינלאומי. "אנחנו נתגבר על התפשטות הנגיף ונקיים את האולימפיאדה ללא בעיה, כפי שתוכנן", אמר אבה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ