סגן ראש הממשלה היפני: "זה יהיה חסר היגיון לקיים את האולימפיאדה בקיץ"

"אין משהו שיפן יכולה לעשות בנידון", אמר טארו אסו. חברת הוועד האולימפי הגדירה את עמדת הוועד הבינלאומי לקיים את המשחקים כמתוכנן כ"חסרת רגישות וחסרת אחריות, בהתחשב במצב של האנושות"

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם עם מסכה כשברקע שלט פרסום למשחקים בטוקיו, אתמול
אדם עם מסכה כשברקע שלט פרסום למשחקים בטוקיו, אתמולצילום: ISSEI KATO/רויטרס

בימים האחרונים, נדמה שהחומה הבצורה שהעמידו יפן והוועד האולימפי הבינלאומי באשר לקיום משחקי הקיץ בטוקיו מתחילה להיסדק: אחרי שאתמול (שלישי) פורסם מכתב רשמי של הוועד האולימפי שבו לראשונה אין התחייבות חד משמעית לפתוח את המשחקים בזמן, סגן ראש הממשלה היפני טארו אסו אמר היום כי יהיה "זה חסר היגיון" לקיים את המשחקים הקיץ אם מדינות אחרות לא יוכלו לשלוח את הספורטאים שלהם.

"כמו שראש הממשלה אמר, אנחנו רוצים לערוך את המשחקים בסביבה שבה כולם מרגישים בטוחים ושמחים", הוסיף טארו אסו, "אבל אין משהו שיפן יכולה לעשות בנידון".

במקביל, חברת הוועד האולימפי הבינלאומי היילי וויקנהייזר אמרה שעמדת הוועד האולימפי, לפיה יש לקיים את המשחקים בזמן, היא "חסרת רגישות וחסרת אחריות, בהתחשב במצב של האנושות".

וויקנהייזר, שזכתה עם קנדה במדליית הזהב בהוקי קרח במשחקי החורף וחברה בוועדת הספורטאים של הוועד האולימפי הבינלאומי, כתבה בטוויטר: "אנחנו לא יודעים מה יקרה ב-24 השעות הבאות, ועל אחת כמה וכמה בשלושת החודשים הבאים. האם צריך לבטל את המשחקים? אף אחד לא יודע כרגע, וזו הנקודה שלי: לומר שהם יתקיימו בוודאות זה חוסר צדק לספורטאים המתאמנים ולאוכלוסיית העולם. אנו צריכים להכיר בחוסר הוודאות".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ