ערעורה של נוי דריהן נדחה: "קטי ספיצ'קוב פעלה באופן סביר וכמתבקש ממנה בתחרות"

ועדת החוקה של איגוד השיט דחתה את הערעור שהגישה הגולשת הישראלית על תוצאות אליפות העולם בשיט. "בחירה של קטי תעביר מסר שגוי וחמור לכל ספורטאי ישראלי או מאמן ישראלי באשר הוא, ובמיוחד לילדות, לנערות ולנשים, מסרה דריהן בתגובה

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קטי ספיצ'קוב. התקרבה להיות הנציגה של ישראל בטוקיו, אם אכן המשחקים יתקיימו
קטי ספיצ'קוב. התקרבה להיות הנציגה של ישראל בטוקיו, אם אכן המשחקים יתקיימוצילום: פייר לוקט

ועדת החוקה של איגוד השיט דחתה היום (חמישי) את הערעור שהגישה נוי דריהן על תוצאות אליפות העולם בשיט שנערכה בפברואר.

לפי טענותיה, קטי ספיצ'קוב הפריעה לה במתכוון בשיוט המדליות באליפות. השופט צבי זיבלט, שמונה לבדיקת הטענות על ידי האיגוד, קבע כי אין לפתוח בהליך משמעתי נגד ספיצ'קוב, ובכך הגדיל את סיכוייה להפוך לנציגה הישראלית לאולימפיאדת טוקיו - אם זו תתקיים, כמובן.

"אני מביעה סיפוק רב מהחלטת ועדת החוקה של איגוד השיט בישראל, שדחתה את תלונתה של הגולשת נוי דריהן כנגדי", מסרה ספיצ'קוב בעקבות ההחלטה, "אמשיך לייצג את ישראל בכבוד בתחרויות בינלאומיות ברמה הגבוהה ביותר כפי שעשיתי עד היום ומתוך תקווה לייצג את ישראל גם באולימפיאדת טוקיו. חבל שישנם גורמים כאלה ואחרים שניסו לחבל בהצלחתי ולפגוע בשמי הטוב".

כזכור, ספיצ'קוב התפצלה משאר גולשות הנבחרת לאחר שנחשף כי ניהלה רומן עם המאמן הלאומי, פייר לוקה הצרפתי. לוקה פוטר מאימון נבחרת הנשים, אך בין ספיצ'קוב ושאר חברותיה לנבחרת, ובהן דריהן, נוצר קרע. על כן אפשר לה האיגוד להמשיך להתאמן באופן פרטני עם לוקה.

נוי דריהן (משמאל) עם המאמנת לי קורזיץ ומדליית הארד מאליפות העולם. ערעורה של דריהן נדחה על ידי הוועדהצילום: איגוד השיט

במהלך אליפות העולם האחרונה באוסטרליה, דריהן התמקמה במקום הראשון, ונותרה בו עד שיוט המדליות. זכייה במדליית הזהב היתה שולחת אותה לאולימפיאדה באופן אוטומטי על חשבונה של ספיצ'קוב, בעוד כל תוצאה אחרת - משמעותה בחירה בספיצ'קוב, שזכתה במדליית כסף באליפות העולם ב-2019.

בזינוק לשיוט המדליות, שתי הגולשות הישראליות זינקו בצמוד זו לזו, כשהן מפריעות אחת לשנייה בבירור, ומסיימות שתיהן במקומות האחרונים בשיוט - ספיצ'קוב עשירית, דריהן תשיעית. דריהן נענשה בזינוק בגין עבירה על חוקי התחרות, והגישה ערעור לראשי התחרות - שנדחה. כעת, גם ערעורה לוועדת הבדיקה של איגוד השיט לא התקבל.

הדו"ח שהגיש השופט זיבלט לאיגוד השיט קובע כי ספיצ'קוב לא הפריעה במתכוון לדריהן, אלא פעלה באופן סביר וכמתבקש ממנה בתחרות. הוא קובע כי לא ניתן לקבוע שספיצ'קוב בחרה לזנק ליד דריהן כדי להפריע לה, מפני שבצד זה של הסירה נוצרו מאבקי מיקום סבירים. עוד הוא קובע כי הזרמים החריגים ליד הסירה היו אלה שמשכו את הגולשות אחורה, וכי "העובדה שנוי קיבלה עונש מהשופטים, שהיו קרובים מאוד למתחרות בתקרית, מוכיחה שדווקא היא הפרה חוק תחרות, מה שמתנגש עם טענותיה שקטי הפריעה לה".

בתגובה לפסיקה של ועדת הבדיקה של האיגוד מסרה דריהן: "האיגוד קבע שמי שזוכה בזהב בתחרות זאת תישלח לטוקיו. לולא ההפרעה בהחלט היה לי סיכוי גדול לזכות בזהב, והוכחתי יכולות מרשימות ביותר. אין קשר בין הוכחת אשמה להוכחת הפרעה, ועובדתית, וגם לפי מכתבו של צבי, קטי הפריעה לי. כפי שצבי כתב, לקטי לא היתה אפשרות כלשהי להשיג אותי בגלל פער הניקוד", מסרה דריהן.

היא התייחסה גם להחלטה הסופית של איגוד השיט באשר לזהות הגולשת שתייצג את ישראל בטוקיו: "בשבוע הבא תתכנס הוועדה שתבחר את הנציגה לאולימפיאדה, וצפויה גם המלצת מאמנת הנבחרת לי קורזיץ. הוכחתי כי אני הראויה ביותר לייצג את ישראל באולימפיאדה. בחירה של קטי תעביר מסר שגוי וחמור לכל ספורטאי ישראלי או מאמן ישראלי באשר הוא, ובמיוחד לילדות, לנערות ולנשים", סיכמה דריהן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ