הוועד האולימפי האמריקאי לאיגוד השחייה: "מוקדם מדי לקבל החלטה לגבי טוקיו"

ראשי הוועד האולימפי האמריקאי ענו לאיגוד השחייה האמריקאי, שביקש לדחות את המשחקים בטוקיו ל-2021. "צריך לתת לוועד האולימפי הבינלאומי את ההזדמנות לאסוף יותר מידע ודעות מומחים לפני שנתעקש שתתקבל החלטה סופית", נכתב בהודעה של הוועד

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אזרחים יפנים במסיכות פנים צופים בלפיד האולימפי
אזרחים יפנים במסיכות פנים צופים בלפיד האולימפיצילום: ISSEI KATO/רויטרס

הוועד האולימפי האמריקאי פרסם היום (שבת) תגובה לקריאות איגוד השחייה האמריקאי לדחיית המשחקים האולימפיים בטוקיו ל-2021. הוועד האולימפי האמריקאי אימץ את עמדת הוועד האולימפי הבינלאומי לפיה עוד מוקדם מדי לקבל החלטה, אך הבטיח לספורטאיו בענפים השונים כי ישמש "תומך נאמן" לחששותיהם וטענותיהם של הספורטאים האמריקאים - בין היתר בפגישת מועצת המנהלים של הוועד האולימפי שתתקיים בשבוע הבא. אתמול הגיע הלפיד האולימפי לראשונה לאדמת יפן, למחוז מיאגי, והחל במסע שאמור לעבור בכל יפן ולהסתיים בעוד 125 יום בדיוק באיצטדיון האולימפי בטוקיו.

במכתב שכתב יו"ר איגוד השחייה האמריקאי לוועד האולימפי האמריקאי נכתב כי "הספורטאים שלנו מצויים תחת לחץ ומתח רב". לכך השיבו בוועד האולימפי האמריקאי: "יש לנו אמפתיה שלמה וכנה עבור קהילת הספורטאים, אשר נאלצים לנהל את הלחץ והחרדה הנוראיים שנגרמים על ידי אי הוודאות סביב משחקי טוקיו. אנחנו מבינים כי לספורטאים יש חששות לגבי אימונים, העפלה למשחקים וסוגיות הקשורות למניעת סימום, ושהם רוצים שקיפות, תקשורת ובהירות במידה האפשרית הגבוהה ביותר".

השחיינים האמריקאים ריאן מרפי וג'ייקוב פבליי. בוועד האולימפי הבטיחו לתמוך בספורטאיםצילום: Dominic Ebenbichler/רויטר

בוועד האמריקאי הבהירו ש"כל הספורטאים צריכים לשים את בריאותם האישית ואת בריאות הקהילה מעל כל דבר אחר ברגעים חסרי התקדים הללו", אבל התייחסו גם לספורטאים המעדיפים להמשיך להתכונן למשחקים, בשביל הסיכוי שיתקיימו: "באותה נשימה, ובכל הקשור למשחקים", נכתב, "גם שמענו מספורטאיםכי הם היו רוצים שהקהילה האולימפית והפראלימיפית ימשיכו עם הפנים קדימה - לוודא שאנחנו לא גוזלים בטרם עת מאף אתלט את ההזדמנות להתחרות במשחקים האולימפיים או הפראלימפיים, לפני שתמונת המצב מתבהרת".

ראשי הוועד האולימפי בארה"ב כתבו כי הם נמצאים בקשר מתמיד עם המנהלים הבכירים של הוועדים הבינלאומיים - האולימפי והפראלימפי. "ראשי הוועד האולימפי הבינלאומי מאמינים כי מוקדם מדי לקבל החלטה סופית לגבי תאריך המשחקים, ואנחנו מאמינים שאנחנו צריכים לתת להם את ההזדמנות לאסוף יותר מידע ודעות מומחים לפני שנתעקש שתתקבל החלטה", נכתב. 

ראשי הוועד האולימפי האמריקאי הבטיחו לספורטאים כי הם "מביאים כל החששות שלכם לידיעת הוועד האולימפי הבינלאומי. הוועד האולימפי האמריקאי יספק עצות מדויקות ופידבק כן, ויהווה תומך נאמן לספורטאים וביטחונם, כמו גם לנחיצות של פלטפורמה הוגנת עבור המשחקים. יש לכם את הבטחתנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ