משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו, קרא לדחיית האולימפיאדה. הוועד האולימפי: "זו דעתו בלבד"

ראש איגוד הג'ודו, מתוכו תשלח ישראל מספר מועמדים למדליה אולימפית, דורש את שינוי מועד האולימפיאדה עקב נגיף הקורונה. בוועד האולימפי בישראל הסתייגו

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה פונטי
משה פונטי (משמאל), בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי, קרא היום (ראשון) לוועד האולימפי הבינלאומי לדחות את האולימפיאדה בטוקיו 2020 מחשש לבריאות הספורטאים. "הבריאות שלהם צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלנו", כתב פונטי במסר לוועד.

"בשנה האחרונה איגוד הג'ודו, הפעילים, המנהלים, המאמנים והספורטאים נושאים את עיניהם ליעד אחד: אולימפיאדת טוקיו 2020", כתב פונטי, "לאיגוד הג'ודו יש ספורטאים המועמדים למדליה אולימפית, שמקדישים את חייהם ומתאמנים שנים ארוכות למשחקים האולימפיים. יחד עם זאת, מה שמנחה אותי ומה שצריך להנחות את כל מי שמנהל את הספורט האולימפי בישראל, הוא טובת הספורטאים שלנו, ביטחונם ובריאותם. זה הזמן להפגנת אחריות ומנהיגות, זהו תפקידנו".

פונטי כתב כי הוא מבין את המשמעות של דחיית המשחקים, אך טען שזהו הצעד המתבקש. "הייתי ספורטאי אולימפי ומאמן אולימפי, וגם כיו"ר אני בהחלט מבין את המשמעות הגדולה של ההחלטה אם לקיים או לדחות את האולימפיאדה, אך מחובתי ומתוך אחריות חברתית אני חושב שאין אלטרנטיבה אחרת - אנחנו צריכים לקרוא לדחיית המשחקים האולימפיים. אני קורא ליושבי הראש של הענפים האולימפיים בישראל להצטרף אלי ולפנות לוועד האולימפי הבינלאומי בבקשה לדחות את אולימפיאדת טוקיו, כפי שעשו בארה"ב ובנורבגיה".

מהוועד האולימפי נמסר בתגובה: "זוהי דעתו של משה פונטי וזכותו להביע אותה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ