קורבן נוסף של פרשת ספיצ'קוב: גור שטיינברג, מאמן הנבחרת, יפוטר עקב התבטאויותיו

הטלטלות בענף השיט נמשכות. לאחר שזומן לשימוע לפני פיטורין, נדרש גור שטיינברג להתחייב במסמך שנוסח עבורו שלא להתבטא "בנושאים שמחוץ לתחום סמכותו" - וסירב. עתה הוא צפוי לאבד את משרתו

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גור שטיינברג, מאמן נבחרת ישראל בשיט
גור שטיינברג, מאמן נבחרת ישראל בשיטצילום: איגוד השייט

גם בתקופה בה הספורט שובת, איגוד השיט חווה טלטלה אחר טלטלה. היום (רביעי) הודיע גור שטיינברג, מאמן נבחרת הגברים בגלישת רוח, כי הוא מסרב לחתום על מסמך שניסח עבורו איגוד השיט, ובו נדרש להצהיר כי לא יתבטא בראיונות בנושאים מחוץ לתחום סמכותו. על כן, פיטוריו מהאיגוד אמורים להכנס לתוקף כבר ביממה הקרובה.

האיגוד זימן את שטיינברג לשימוע לפני פיטורים בעקבות שורה של התבטאויות בתקשורת, כולל בריאיון ל"ספורט הארץ", בהן מתח ביקורת על התנהלות האיגוד בפרשת הרומן בין קטי ספיצ'קוב למאמן הלאומי פייר לוקה, שפוטר מאז. על פי שטיינברג, ההצהרה שניסח עבורו איגוד השיט ושעליה התבקש לחתום, איפשרה לאיגוד לפטר או ללא סיבה המפורטת בחוזה, בעילה של עבירת משמעת ועל פי שיקול דעתם של ראשי האיגוד בלבד, וללא תשלום פיצויים.

"שבועיים מאתגרים", מסר שטיינברג, "לאחר השימוע, החלטתי להיענות לדרישת יו"ר האיגוד - להימנע מלהתראיין בנושאים שאינם בתחום אחריותי הישירה. הבטחתי זאת בעל-פה, ובכתב. יו"ר האיגוד לא הסתפק בזאת, והכתיב לי הצהרה מסוכנת כתנאי להמשך עבודתי.  מניח שפיטוריי יכנסו לתוקף תוך 24 שעות".

קטי ספיצ'קובצילום: ROBERT HAJDUK - RSX CLASS

בהצהרה שכתב שטיינברג בעצמו, ושאליה הסכים להתחייב, נכתב: ״שמחתי מאוד להתרשם כי גם מצדכם קיימת נכונות לבחור במסלול של המשך העסקתי כמאמן. הדגשתי שוב בשיחות האחרונות וכעת במכתב זה, כי בניגוד לעמדתי בעבר, אני מבין כעת כי לא אוכל להתמיד בעבודתי כמאמן נבחרת הגברים, ולהמשיך להתראיין באופן שנראה לי ראוי בעבר. הנני מתחייב לא להתראיין בענייני איגוד השיט אשר אינם בתחום אחריותי"

על פי הודעתו של שטיינברג מהשעות האחרונות, הצהרה זו לא הספיקה ליו"ר האיגוד. לדבריו, הוא יקווה לחזור כמה שיותר מהר לעבודתו הקודמת, כמהנדס פיתוח בתחום המעבדים. המשמעות היא כי שטיינברג לא ילווה את שחר צוברי - או במידה שהקריטריון ייפתח מחדש, כל נציג אחר - במשחקים האולימפיים בטוקיו שנדחו לשנה הבאה.

באיגוד השיט טענו כי כששטיינברג הוציא את ההודעה לתקשורת, עדיין לא התקבלה הודעה סופית בעניין פיטוריו. "עוד טרם קיבל האיגוד את החלטתו הסופית בעקבות השימוע, העביר גור מסר לפיו החליט להביא לסיום את עבודתו באיגוד, ואז הזדרז להוציא הודעה לתקשורת על כך. צר לנו שכך נהג". 

בהודעת איגוד השיט הוסבר כי השימוע של שטיינברג נערך בעקבות "הפרה יסודית וחמורה של הסכם העסקתו". בחוזהו שטיינברג התחייב שלא לפגוע בפעילות האיגוד, ועל פי פרשנות האיגוד בהתבטאויתיו בתקשורת פגע המאמן באיגוד עצמו. "במקביל להליך השימוע, האיגוד היה נכון לשקול חלופות נוספות, אשר ישאירו את גור בתפקידו, ואף פנה אל גור בהצעות אשר נדחו על ידי גור", נכתב בהודעת האיגוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ