"מתכון לאסון": מומחית לבריאות הציבור מזהירה מקיום הטור דה פראנס באוגוסט

דחיית הטור שיחררה אנחת רווחה בענף האופניים שנשען על ההכנסות מהמירוץ היוקרתי. אך מומחית לבריאות הציבור טוענת שקיומו מסוכן ועלול לגרום להתפרצות נוסף של הוירוס: "הדבר החכם לעשות הוא לבטל"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הטור דה פראנס. האם קיומו מהווה סכנה?
הטור דה פראנס. האם קיומו מהווה סכנה?צילום: Gonzalo Fuentes/רויטרס

ענף האופניים נשען באופן כמעט אבסולוטי על קיום הטור דה פראנס. זו הסיבה שדחיית הטור לסוף אוגוסט שיחררה אנחת רווחה בענף שחשש מביטולו. כעת, יש מי שמעבירה ביקורת חריפה על ההחלטה לקיים את המירוץ בצרפת מוכת הקורונה. 

דווי סרידהאר, ראשת המחלקה לבריאות הציבור העולמית באוניברסיטת אדינבורו ויועצת בכירה לממשלת סקוטלנד בהתמודדות עם התפשטות מגפת הקורונה, תיארה את קיום הטור כ"מתכון לאסון". "הדבר החכם לעשות הוא לבטל את המירוץ השנה", אמרה סרידהאר, "זו החלטה קשה אבל אין להם שום ברירה".

כזכור, פתיחת הטור נדחתה השבוע מהתאריך המקורי שלה בסוף יוני ל-29 באוגוסט. "זו בעיה לטווח ארוך, בעיה כרונית", אמרה סרידהאר ל"סייקלינג ניוז", "הוירוס  כאן והוא לא הולך לשום מקום והוא יתפרץ שוב. אפילו אם צרפת תצליח להשתלט על המצב עד אוגוסט, אז יש בעיה עם אנשים שמגיעים ממדינות שונות. יש סיכון גבוה בקיום של המירוץ שיכול להפיץ מחדש את הווירוס ולגרום לסגר נוסף". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ