"מושלם! לא תוכל לשחק יותר": נדאל אירח את פדרר באינסטגרם וסחט ממנו וידוי

השור הספרדי חנך את חשבון האינסטגרם שלו בשיחת לייב עם הטניסאי השוויצי ואנדי מארי, בשיחה שעסקה בשגרה ואימונים בצל הקורונה, ילדים וגם חזרה מפציעות

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נדאל ופדרר, במהלך השיחה. "אני לא יכול לשחק עם יד ימין... זו רק אגדה", אמר הספרדי
נדאל ופדרר, במהלך השיחה. "אני לא יכול לשחק עם יד ימין... זו רק אגדה", אמר הספרדיצילום: צילום מסך

כמו כל הטניסאים בעולם, רפאל נדאל לא יכול לשחק. כמו כל הספורטאים בספרד, הוא גם לא יכול לצאת מהבית כדי להתאמן. את הזמן הפנוי ניצל הספרדי כדי להעלות סרטון לייב ראשון באינסטגרם, אליו הצטרפו שני אורחים מיוחדים: רוג'ר פדרר ואנדי מארי.

השיחה עם פדרר נפתחה בעדכון קצר על המצב של כל אחד מהיריבים הוותיקים. "אני בסדר - הסיטואציה פה עדיין לא טובה, אבל קצת יותר טובה", אמר נדאל, המחזיק ב-19 תארי גראנד סלאם, לפדרר, המחזיק ב-20, "אנחנו לא יכולים לצאת החוצה, אבל המשפחה בסדר וגם החברים מסביבי". פדרר השיב: "אנחנו כאן בבית כמו כל אחד אחר. במובן מסוים זה נחמד לא לטייל, אבל לדעת שיש כל כך הרבה רגעים קשים בחוץ - זה הופך את זה ללא נוח, להיות בפוזיציה הזאת. אבל עולם בריאים - המשפחה, ההורים, כולם בסדר. אז זו הקלה".

בהמשך, שאל פדרר את נדאל כמה זמן כבר לא התאמן. "לא נגעתי במחבט מאז אינדיאן וולס", אמר נדאל, ופדרר השיב בהומור: "מושלם! לא תוכל לשחק טניס יותר!", נדאל השיב שהוא מקווה שיזכור משהו כשיחזור לשחק. 

לאחר מכן שאל את פדרר כיצד הוא משתקם מהפציעה בברך, שהיתה אמורה לגרום לו להחמיץ את הרולאן גארוס וכל עונת החימר, לפני שבוטלה. "אני משקם את הברך, זה משתפר", אמר פדרר, "היו לי שישה שבועות ראשונים טובים מאוד (אחרי הניתוח), אחרי זה זה נהיה קצת איטי יותר, עכשיו זה יותר טוב שוב. יש המון זמן - אין לחץ, אין מה למהר. אם יש משהו חיובי, זה הדבר היחיד. יש לי המון זמן. בסוף היום אני פשוט רוצה שהברך תהיה בסדר, לא משנה מתי אחזור. אני מרגיש שמח - אחרי הניתוח השני... אני לא יודע כמה ניתוחים היו לך, אבל זה קל יותר בפעם השנייה. בכל מקרה, אני לא רוצה עוד אחד". לכך השיב נדאל: "בטח שלא במהלך הקריירה...".

רגע משעשע נוסף היה בו שאל פדרר את נדאל מדוע הוא משחק טניס ביד שמאל - "רציתי לשאול אותך על כך שאתה שמאלי, כי זו היתה בעיה עבורי", אמר בחיוך פדרר, "אם אתה ימני, למה את משחק ביד שמאל?". נדאל השיב: "לא, אני לא יכול לשחק עם יד ימין... זו רק אגדה. אני יכול לכתוב עם יד ימין, כישורי הכדורסל שלי הן ביד ימין - כל הרגישויות הן ביד ימין, אבל לא על מגרש הטניס ולא בכדורגל. אני שמאלי בטניס ושמאלי בכדורגל".

כשהשיחה עברה למארי, התמקדו השניים בשגרה - או בהיעדרה - בתקופת הקורונה. נדאל התוודה כי יש לילות שהוא הולך לישון ב-2 או ב-3 לפנות בוקר, כי כל יום נראה אחרת וקשה לשמור על שגרה. "לי אין ילדים, כמו לך ולרוג'ר. אני חושב שזה שומר אתכם בשגרה", אמר נדאל, להסכמתו של מארי.

הטניסאי הסקוטי שאל את נדאל מה המצב באקדמיית הטניס שלו, בה התחרה והתאמן לפני כמה חודשים. "זה בסדר, הילדים עוד באקדמיה", אמר נדאל, "זה מקום בטוח יותר עבור הילדים - עדיף היה להם להישאר מאשר לטייל חזרה לבתים שלהם, כי המגפה היתה כל כך גדולה ברגעים האלה, אז אני חושב שלביטחון הילדים זה עדיף שהם שנשארו באקדמיה. סגרנו הכל - כולם נמצאים באקדמיה מתחילת הבידוד, אסור לאף אחד להכנס. אם מישהו חייב לצאת מאיזשהי סיבה, הוא לא יכול לחזור עד שהסיטואציה תשתפר. אין מקרי קורונה בתוך האקדמיה, אז הילדים בסדר. הם בידיים טובות. דיברתי איתם בשבוע שעבר והם שמחים - אפילו אם הם רוצים להיות שוב על המגרש. הם שמחים לחלוק את הרגעים האלה עם החברים שלהם, תמיד יהיו להם את הזגרונות מתוך האקדמיה ואת היכולת לחלוק איתם עם החברים".

לסיום, מארי סיפר לנדאל כי הוא השתמש בדמות שלו כדי לשחק בפלייסטיישן במשחק של טורניר מדריד על חימר. נדאל הזמין את מארי למשחק, וכשמארי ציין שהוא לא מופיע במשחק עצמו, נדאל אמר לו: "אתה תמיד יכול להיות ניק (קיריוס)".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ